13°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Dobovec po treh krogih prvenstva v futsalu s polnim izkupičkom

S tekmami tretjega kroga se je nadaljevala 1. slovenska futsal liga. Po treh krogih je s polnim izkupičkom na vrhu aktualni državni prvak FK Dobovec, ki je z 0:7 v gosteh premagal FC Mobi Trzin Areno. Do zmag sta prišla še FK Dobrepolje in Siliko Vrhnika. Dve tekmi sta se končali neodločeno.

Domačini iz Trzina so se državnim prvakom iz Dobrepolja upirali do 12. minute, nato pa je njihovo mrežo načel Leon Jedvaj. Drugi zadetek za goste je dosegel Tilen Rajter. Sledila je strelska eksplozija Nika Cesareca, ki je med 19. in 38. minuto dosegel kar pet zadetkov in postavil končni izid 0:7.

Kar 12 zadetkov je padlo v Kobaridu. Tekma med domačini in gosti iz Mlinš se je namreč končala z izidom 6:6. Mlinše so povedle z golom Žige Ocepka v 4. minuti, potem pa so gledalci videli še šest golov 1. polčasu. Gostje so vodili še z 1:2, potem pa sta za domače zadela Nejc Kovačič in dvakrat še Rok Urbančič. Rezultat polčasa (4:3) je postavil Žiga Jerman v 20. minuti.

V nadaljevanju so ves čas vodili domačini. Tilen Leban je z dvema zadetkoma povišal na 5:3 in 6:4, goste pa sta do točke pripeljala Marko Bjelčević (v 34. minuti je znižal na 6:5) in Lovro Skrinjar, ki je s tretjim golom v 38. minuti zadel za končnih 6:6.

Še bolj prepričljivi kot državni prvaki iz Dobovca so bili igralci FK Dobrepolje, ki so z 8:0 odpravili Sevnico. Varovanci trenerja Danija Kaljeviča so bili prevelik zalogaj za goste, predvsem pa so bili domačini pred 220 gledalci zelo učinkoviti. V 1. polčasu sta zadela Elvir Dubinović in Urban Sevenšek, v nadaljevanju pa so po enkrat zadeli še Kevin Strnad, Luka Grm in Matic Goznik, medtem ko je Tomaž Pustotnik dosegel dva zadetka. Končnih 8:0 je z drugim golom postavil Elvir Dubinović.

Do zmage so prišli tudi podprvaki iz lanske sezone igralci Silika iz Vrhnike. Varovanci trenerja Mileta Simeunoviča so bili s teniških 6:2 boljši od KMN Bronx Škofije.

Domačine je v vodstvo v 7. minuti popeljal Žan Janež, na 2:0 je v 15. minuti povišal Jakob Rems, ki je v 16. minuti zadel že za 4:0, vmes je bil v 15. minuti za 3:0 uspešen domači vratar Nejc Berzelak. Lovro Trdin je v 20. minuti zadel za 5:0 in postavil rezultat polčasa. Tod Ciuha je v 22. minuti dosegel še šesti vrhniški gol. Gostje z Obale so v nadaljevanju omilili poraz, saj je na 6:1 je znižal Danis Hrgota, končni rezultat 6:2 pa je postavil izkušeni Jernej Peroša.

V Ajdovščini sta domači Pix in PJ Joca iz Benedikta remizirala z izidom 3:3.

Prvenstvo se nadaljuje 4. oktobra, saj v prihodnjih dneh članska reprezentanca v sklopu priprav na kvalifikacije za EP odhaja na turnir na Hrvaško.

* Izidi, 1. SFL, 3. krog:

- četrtek, 19. september:
Kix Ajdovščina - PJ Joco Benedikt 3:3 (2:2)
0:1 Goznik (6.), 1:1 Tutuš (16.), 2:1 Božič (16.), 2:2 Goznik (20.), 3:2 Perko (40.), 3:3 Lovrec (40.

- petek, 20. september:
Siliko Vrhnika - KMN Bronx Škofije 6:2 (5:0)
1:0 Janež (7.), 2:0 Rems (14.), 3:0 Berzelak (15.), 4:0 Rems (16.), 5:0 Trdin L. (20.), 6:0 Ciuha (22.), 6:1 Hrgota (30.), 6:2 Peroša (38.)

KMN Oplast Kobarid - ŠD Mlinše 6:6 (4:3)
0:1 Ocepek (4.), 1:1 Bjelčević (7./ag), 1:2 Skrinjar (5.), 2:2 Kovačič (9.), 3:2 Urbančič (16.), 4:2 Urbančič (17.), 4:3 Jerman (20.), 5:3 Leban (22.), 5:4 Skrinjar (23.), 6:4 Leban (26.), 6:5 Bjelčević (34), 6:6 Skrinjar (39.)

FK Dobrepolje - KMN Sevnica 8:0 (2:0)
1:0 Dubinović (9.), 2:0 Sevenšek (13.). 3:0 Strnad (22.), 4:0 Pustotnik (24.), 5:0 Goznik (35.), 6:0 Grm (35.), 7:0 Pustotnik (35.), 8:0 Dubinović (36.)

FC Trzin Mobi Arena - FK Dobovec 0:7 (0:5)
0:1 Jedvaj (12.), 0:2 Rajter (16.), 0:3 Cesarec (19.), 0:4 Cesarec (19.), 0:5 Cesarec (20.), 0:6 Cesarec (23.), 0:7 Cesarec (38.)