Nekaj oblačnosti Humidity: 94%
10°C / 19°C

Zmagi za Dobovec in Bronx Škofije

S tekmami 2. kroga se je nadaljevala 1. slovenska futsal liga, kjer sta na vrhu Dobovec in Bronx Škofije, ki sta po dvakrat zmagala, tokrat proti Oplastu in ajdovskemu Kixu.

V Zagorju je Dobrepolje z 2:1 ugnalo Mlinše, v Sevnici so si domačini in THE Nutrition Extrem razdelili plen (3:3), v Benediktu pa prva zmaga sezone za PJ Joco Benedikt, ki je bil s 7:5 boljši od FC Trzin Mobi Arene. FK Siliko je bil to pot prost.

Na Škofijah je 200 gledalcev videlo primorski derbi in drugo letošnjo zmago domačega Bronxa. Varovanci trenerja Alena Mordeja so bili s 3:1 boljši od ajdovskih Kixov, ki pa so povedli v tretji minuti, ko je zadel Tone Pivk. Odgovor domačih je bil ekspresen: v isti minuti je Danis Hrgota izenačil, štiri minute za tem je Žiga Kneževič Mrak povišal na 2:1. Rezultat tekme, domačo zmago je s tem le potrdil, je v 30. minuti postavil Aleksander Stanić.

Tudi v Rogaški Slatini so povedli gostje: Nejc Kovačič je v peti minuti popeljal Oplast v vodstvo. To je vzpodbudilo domačine, ki so do 14. minute zadeli trikrat, Alen Ruis dvakrat in Leon Jedvaj. V 17. minuti so gostje zabili dva avtogola in odšli na odmor z zaostankom 5:1. Drugo zmago v tej sezoni je z golom v 26. minuti potrdil Denis Kneževič.

V druge, krogu 1. slovenske futsal lige so se zmage v gosteh veselili le člani Dobrepolja. Varovanci trenerja Danija Kaljeviča so z 2:1 zmagali v Zagorju, kjer domače tekme igra Mlinše. Dobrepolje je povedlo v šesti minuti z golom Kevina Strnada, Urban Sevenšek je v 10. povišal vodstvo Dobrepolja na 0:2. Žiga Ocepek je v 27. minuti znižal na 1:2, a je bil to tudi končni izid tekme. Po dveh kolih 1. SFL imajo Mlinše eno točko, Dobrepolje tri.

V Sevnici so domačini odigrali prvo letošnjo ligaško tekmo, z ekipo THE Nutrition Extrem so se razšli z neodločenim izidom (3:3). Prvi polčas je pripadel gostom, ki so z goloma kapetana Anžeta Žlindre in Timoteja Debeljaka povedli 0:2. V 18. minuti je bil z 10-metrovke za 1:2 uspešne Sebastijan Drobne. Mihael Čop je v 28. minuti poskrbel za gostujoče vodstvo (1:3).

V nadaljevanju pa so imeli več od igre domačini: Drobne je naprej zadel za 2:3, Teo Podlesnik je izenačil, v 37. minuti pa je Drobne z 10-metrovke poskrbel, da je Sevnica prvič povedla. Gostje so do točke prišli v 40. minuti, zadel je Debeljak.

V Benediktu prva ligaška zmaga sezone za PJ Joco Benedikt, ki je praktično celo tekmo vodil, gostje iz Trzina pa so jih lovili. Patrik Kraner je popeljal Benedikt v vodstvo v osmi minuti, v naslednji je Jakob Rajšp povišal domače vodstvo na 2:0. Za rezultat polčasa (2:1) je v 20. minuti poskrbel Nejc Kotnik.

Do 36. minute so domačini ušli na 5:2, zadeli so Kristian Škerget, Tai Kolar in Mario Kocbek, a se je Trzin Mobi Arena z goli Dennisa Bandurja in Kristjana Bandurja uspel približati na 6:5 , bilo je v 40. minuti. Nekaj sekund za tem pa je Tai Kolar potrdil, da tri točke ostajajo v Benediktu.

* Izidi, 1.SFL, 2. krog:
- petek, 13. septembra:
Bronx Škofije - Kix Ajdovščina 3:1 (2:1)
0:1 Pivk (3.), 1:1 Hrgota (3.), 2:1 Kneževič Mrak (7.), 3:1 Stanič (30.)

Dobovec - Oplast Kobarid 6:1 (5:1)
0:1 Kovačič (5.), 1:1 Ruis (8.), 2:1 Ruis (9.), 3:1 Jedvaj(14.), 4:1 Kovačič(17./AG), 5:1 Lah (17./AG), 6:1 Kneževič (26.)

Mlinše - Dobrepolje 1:2 (0:2)
0:1 Strnad (6.), 0:2 Sevenšek (10.), 1:2 Ocepek (27.)

Sevnica - THE Nutrition Extrem 4:4 (1:2)
0:1 Žlindra (5.), 0:2 Debeljak (7.), 1:2 Drobne (18./10m), 1:3 Čop (28.), 2:3 Drobne (34.), 3:3 Podlesnik (37.), 4:3 Drobne (37./10m), 4:4 Debeljak (40.)

PJ Joco Benedikt - Trzin Mobi Arena 7:5 (2:1)
1:0 Kraner (8.), 2:0 Rajšp (9.), 2:1 Kotnik (20.), 3:1 Škerget K. (22.), 3:2 Bandur (25.), 4:2 Kolar (27.), 5:2 Kocbek (36.), 5:3 Bandur K. (36.), 5:4 Bandur K. (38.), 6:4 Goznik (40.), 6:5 Bandur K. (40.), 7:5 Kolar (40.)