Oblačno Humidity: 77%

Dobovec slavil v Sevnici, Vrhnika izgubila v Kobaridu

Aktualni državni prvak v futsalu Dobovec je slavil zmago v Sevnici in se ob porazu Silika v Kobaridu zavihtel na vrh lestvice 1. SFL. Dobovec ima 48 točk, Siliko 46. V derbiju spodnjega doma prvenstvene lestvice so tri točke ostale v Sodražici, Dobrepolje pa je v deseti medsebojni tekmi prvič porazil Meteorplast Šic Bar.

Sevnica ni bila kos aktualnemu državnemu prvaku. Dobovec je v prvem polčasu dosegel tri gole in po 20 minutah vodil as 3:0. V nadaljevanju so gostje zabili še dvakrat, Dejan Pirc je dosegel častni gol za domačine.

V dresu gostov se je dvakrat med strelce vpisal Niko Cesarec, zabil je tudi prvi strelec lige Patrik Pasariček, v mrežo Sevnice je zabil tudi nekdanji igralec domačega kluba Denis Kneževič.

Tri tekme je potreboval trenerski dvojec Jaka Sovdat/Primož Zorč, da je vpisal prvo zmago. Po porazih proti Dobovcu in Meteorplastu Šic baru so tokrat doma s 6:3 premagali Siliko. To je bila že druga zmaga Oplasta proti Siliku to sezono, od njega so bili boljši tudi v prvem krogu 1. SFL.

Nocoj je Oplast vodil in narekoval ritem. Marko Mohorič je v 9. minuti zadel za vodstvo 1:0, Rok Urbančič je v 15. minuti povišal na 2:0, a je Siliko z goloma Nikole Jandrića do konca prvega polčasa izenačil. V nadaljevanju so gostitelji prevzeli pobudo. Alan Muratagić je še uspel poravnati na 3:3, zmago in tri točke ekipe iz Posočja so potrdili Rok Urbančič, Marko Mohorič in Nejc Mohorič.

V derbiju spodnjega doma so se veselili v taboru THE Nutrition Extrema. Ti so bili doma pred polno dvorano v Sodražici z 2:0 boljši od Bronxa s Škofij. Luka Čop je zadel v prvem polčasu, v drugem delu je zmago s svojim četrtim letošnjim golom potrdil povratnik Timotej Debeljak, ki je zabil na vseh treh medsebojnih tekmah to sezono proti Bronxu.

Meteorplast ŠIC bar in Dobrepolje sta se doslej v članski konkurenci pomerila desetkrat. Šele v tem desetem poskusu pa je Dobrepolje prišlo do zmage in dragocenih treh točk. Varovanci trenerja Danija Kaljeviča so slavili s 5:3.

V gostujoči vrsti se je vnovič izkazal Anej Kmetič, ki je dosegel štiri gole. Dobrepolje je s 4:1 dobilo polčas, poleg treh golov Kmetiča je bil uspešen še Tomaž Pustotnik. V drugem delu je domačin prek Roka Šnoflla in Anteja Matana prišel na le gol zaostanka, zmago pa je nato potrdil Kmetič.

* 1. SFL, 18. krog:
- petek, 23. februar:
Sevnica - Dobovec 1:5 (0:3)
0:1 Cesarec (5.), 0:2 Pereira (14.), 0:3 Pasariček. P (20.), 0:4 Cesarec (22.), 1:4 Pirc D. (28.), 1:5 Kneževič (32.);

Oplast Kobarid - Siliko Vrhnika 6:3 (2:2)
1:0 Mohorič M. (9.), 2:0 Urbančič (15.), 2:1 Jandić (16./10m), 2:2 Đekovič (19.), 3:2 Kravanja (22.), 3:3 Muratagić (32.), 4:3 Urbančič (35.), 5:3 Mohorič M. (36.), 6:3 Kovačič (40.);

THE Nutrition Extrem - Bronx Škofije 2:0 (1:0)
1:0 Čop (14./6-m), 2:0 Debeljak (33.);

Meteorplast Šic bar - Dobrepolje 3:5 (1:3)
0:1 Kmetič (6.), 0:2 Kmetič (9.), Matan I. (12.), 1:3 Kmetič (17./6 m), 1:4 Pustotnik (18.), 2:4 Šnofl (37.), 3:4 Matan A. (40.), 3:5 Kmetič (40.).