Oblačno Humidity: 93%

Celjani brez možnosti v Zell Am Seeju

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v desetem nastopu v alpski ligi gostovali pri vodilnem Zell am Seeju. Gostitelji so se veselili zmage s 6:1 (1:0, 4:1, 1:0).

Celjski hokejisti v dvoboju s Zell am Seejem niso ponovili zadnje predstave, v kateri so ugnali Fasso. Tokrat so se dobro upirali skoraj celo prvo polovico dvoboja, v nadaljevanju pa vendarle doživeli visok poraz.

Po minimalnem zaostanku v prvem delu je Jaša Jenko v 22. minuti poskrbel celo za izenačenje. Usodna pa je bila igra med 28. in 30. minuto, ko je v dveh minutah dvakrat zadel Clemens Paulweber, enkrat pa Nicklas Huard in gostje so pobegnili na 4:1. Ko je Paulweber tik pred drugim odmorom zadel še tretjič, je bil zmagovalec znan.

Končni izid je postavil Tomi Kristian Wilenius, ki je dosegel tudi uvodni gol na tekmi.

Po osmem porazu so Celjani spet prikovani na dno prvenstvene razpredelnice. To bodo skušali spremeniti že v torek, ko pa jih čaka nova zelo zahtevna naloga, saj se bodo v slovenskem dvoboju pomerili s Sij Acroni Jesenicami.