Oblačno Humidity: 95%
10°C
12°C / 17°C

Jeseničani izgubili v Meranu

Hokejisti Sij Acroni Jesenic so v alpski ligi doživeli nov porazu. V Meranu so jih gostitelji ugnali s 5:2 (3:1, 0:1, 2:0).

Po tretjem porazu v ligi so se Jeseničani že oddaljili od prvega mesta na lestvici, kjer za vodilnim Zell am Seejem zdaj zaostajajo za osem točk. Tokrat so v Meranu tekmo izgubili v končnici, saj so Italijani tekmo dokončno odločili z goloma v 58. in 60. minuti.

V uvodnih dveh tretjinah so gledalci videli zelo zanimivo tekmo. Miha Logar v prvi tretjini (2:1) in Anže Prostor v drugi (3:2) sta poskrbela, da Gorenjci niso izgubili stika. V nadaljevanju so se priložnosti porajale na obeh straneh, Italijani, ki so na koncu dobili razmerje strelov z 29:26, pa so bili učinkovitejši.

Do odločitve je prišlo v 58. minuti, ko je Joseph Yasuo Garreffa zadel za 4:2, zadnji žebelj v jeseniško krsto pa je 39 sekund pred koncem zabil Nolan Ritchie.

Nove tri točke bodo Jeseničani lovili v torek, ko jih čaka gostovanje v Celju.