12°C / 19°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Kopitarjev gol premalo proti Calgaryju

Slovenski as Anže Kopitar je z Los Angeles Kings osmič v sezoni severnoameriške hokejske lige NHL izgubil. Tokrat je bila od kraljev boljša ekipa Calgary Flames, ki je na domačem ledu slavila s 6:5. Hrušičan se je vpisal med strelce, a s tem ni mogel preprečiti poraza.

Je pa Los Angeles ostal na drugem mestu zahodne konference ter drugi v pacifiški diviziji za Vegas Golden Knights. Ti ostajajo na vrhu s 26 točkami po 16 tekmah, Kings imajo 21 točk po 18 odigranih dvobojih.

Calgary je vpisal sedmo zmago na 15 tekmi, odločilnih pa je bilo zadnjih deset minut prve ter uvod v drugo tretjino. V tem obdobju so namreč ognjeni zublji zabili štiri gole in prišli do prednosti 5:2.

Po hitrem vodstvu Calgaryja, zadel je Jonathan Huberdeau (4.) je za ekspresno vrnitev poskrbel Artur Kalijev z zadetkoma v 5. in 7. minuti. Nato pa je sledil preobrat še pred koncem prvega dela igre, ko so za domače zadeli Andrew Mangiapane (11.), Brett Ritchie (12.) in nekdanji kralj Tyler Toffoli (17.).

Na začetku druge tretjine je bil s hokejistom več na ledu uspešen še Elias Lindholm (22.). Do konca drugega dela sta obe ekipi zadeli še po enkrat, zaostanek je zmanjšal Kevin Fiala (35.), tri gole razlike pa je znova vzpostavil Adam Ružička (37.).

V zadnjem delu igre je na sceno stopil tudi Kopitar, ki je v 49. minuti z močnim strelom z desne strani ugnal Jacoba Markströma v vratih domačih. Končni izid je postavil Adrian Kempe dobro minuto pred koncem.

Kopitar, kapetan kraljev, je po današnjem obračunu pri treh golih in 11 podajah. S tem je tretji strelec Los Angelesa v tej sezoni za Fialo (6+12) in Gabrielom Vilardijem (10+5). Danes je na ledu prebil 19:19 minute in proti vratom Calgaryja sprožil tri strele.

Naslednji dvoboj hokejiste Los Angelesa čaka v noči s srede na četrtek, ko bodo gostovali pri Edmonton Oilers.