8°C / 15°C
10°C / 15°C
10°C / 12°C

Madžari na predzadnji tekmi ljubljanskega SP premagali Romunijo

Hokejski reprezentanci Madžarske in Romunije sta odigrali predzadnjo tekmo svetovnega prvenstva divizije I (skupina A) v Ljubljani. Na koncu je zmagala Madžarska s 4:2 (2:0, 1:2, 1:0). Zadnja tekma SP bo večerni obračun domače reprezentance Slovenije in Južne Koreje, ki se bo začel ob 19. uri.

Tekmovalno današnja popoldanska tekma ni več odločala o ničemer, saj so si Madžari že prej zagotovili napredovanje med elito, Romuni pa so bili obsojeni na zadnje mesto in izpad iz te skupine.

Že po razpletu sobotne tekme med Litvo in Romunijo (5:4) je bilo namreč po tekmovalni plati vse jasno. Romunija niti z današnjo zmago ne bi več mogla splezati z zadnjega mesta, Madžari pa so si že takrat zagotovili drugo mesto in ob Sloveniji drugo vozovnico za SP 2023 med elito.

Madžari so danes igrali le toliko, da so dosegli pričakovano zmago proti ekipi, v kateri sicer tudi igra precej etničnih Madžarov. V prvi tretjini sta za Madžarsko zadela Gergö Nagy in Balint Magosi, za Romunijo sta v drugi za izenačenje poskrbela Roberto Gliga in Robert Ferencz-Csibi, na pričakovano mesto pa sta stvari postavila Rasmus Kulmala za 3:2 v drugi tretjini in z zadnjim zadetkom še Istvan Sofron.