8°C / 15°C
11°C / 17°C
14°C / 16°C

Za uvod ljubljanskega SP visoka zmaga Madžarov

S tekmo med Madžarsko in Južno Korejo se je v Ljubljani danes začelo svetovno prvenstvo v hokeju divizije I (skupina A). S 5:1 (2:0, 3:0, 0:1) so zanesljivo zmagali Madžari. Slovenija bo ob 19. uri igrala proti Litvi.

Na SP v Ljubljani sicer sodelujejo Slovenija, Litva, Madžarska, Romunija in Južna Koreja. Prvo in drugo mesto vodita na SP elitne skupine naslednje leto, zadnje mesto pomeni izpad v tretjeligaško konkurenco.

Slovenci bodo na domačem tekmovanju, ki je po dveh letih prestavitev zaradi pandemije v tretjem poskusu le dočakalo izvedbo, imeli status favoritov, tudi cilj je povsem jasen, uvrstitev na prvo ali drugo mesto ter napredovanje med elito za leto 2023.

Slovenija bo nastope začela zvečer proti Litvi, ki je do nastopa v Ljubljani prišla po odločitvi krovne zveze IIHF. Ta je namreč po izključitvi Rusije in Belorusije s SP elitne skupine tja premestila Avstrijo in Francijo, ki bi morali igrati v Tivoliju, na to SP pa premestila Litvo s SP divizije I (skupina B).

Domača reprezentanca bo tudi naslednje tekme igrala v večernem terminu, nasprotniki pa bodo še Romuni v sredo, v petek Madžari in v nedeljo Korejci.

Na današnji prvi tekmi so Madžari presenetljivo visoko premagali Južno Korejo. Vse dvome o zmagovalcu so razrešili že do polovice tekme, ko so zadeli Nador Fejes, Istvan Sofron, trikrat pa Csanad Erdely. V zadnji tretjini so slovenski vzhodni sosedje, tudi glavni tekmeci v boju za prvo mesto, spustili ritem, Korejci pa so v 58. minuti prek Sangwooka Kima dosegli častni zadetek.