Oblačno Humidity: 95%
12°C

Košarkarji Cedevite Olimpije so premagali Šentjur s 108:78

Branilka naslova Cedevita Olimpija se je ligi Nova KBM pridružila v končnici, izbranci Zorana Martića pa lovijo 21. naslov državnih prvakov za ljubljanski klub. V četrtfinalu se Ljubljančani merijo s Šentjurjem, ki je bil v rednem delu sedmi.

Danes so gostje potrdili status favorita in dosegli visoko zmago, napredovanje pa lahko v seriji na dve zmagi potrdijo že 7. maja, ko bodo ob 20.30 današnje tekmece gostili v dvorani Tivoli.

Le v prvem delu in delno v drugi četrtini so bili domači danes še razmeroma blizu, potem pa je Cedevita Olimpija hitro prišla do naskoka, ki ji je omogočal varno nadaljevanje in mirno končnico.

Domači so se nazadnje približali pri 28:36 na začetku druge četrtine. Pozneje so bili pri -10 še ob izidu 33:43, zadnje minute pa so bile povsem ljubljanske in do polčasa je razlika narasla že na 23 točk (63:40).

Tudi v nadaljevanju je bilo jasno, da je bil zmagovalec odločen že takrat; domači so sicer držali korak s tekmeci, a so ti ohranjali več kot 20 točk naskoka in ga pred zadnjim delom povečali že na +30.

Stotico so gostje dosegli v 35. minuti, ustavili so se pri 108 točkah. Največ, 20, jih je dosegel Zoran Dragić, najboljši strelec tekme je bil še z eno več pri domačih Nejc Zupan.

* Dvorana ŠD Hruševec, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Limbuš), Mušić (Rogatec).
* Šentjur: Durnik 2, Glavan 5, Belko 5, Zupan 21 (7:7), Lapornik 10 (2:2), Zajko 5, Čevizović 8, Benić 3, Iyiola 19 (1:2).
* Cedevita Olimpija: Stewart 13 (2:4), Radičević 7, Blažič 13, Ščuka 17, Omić 15 (3:4), Glas 10 (2:2), Jones 8, Dragić 20 (0:2), Šaškov 5.
* Prosti meti: Šentjur 11:10, Cedevita Olimpija 7:12.
* Met za tri točke: Šentjur 12:32 (Zupan 4, Čevizović 2, Lapornik 2, Glavan, Belko, Zajko, Benić), Cedevita Olimpija 13:27 (Blažič 3, Ščuka 3, Glas 2, Dragić 2, Stewart, Radičević, Šaškov).
* Osebne napake: Šentjur 17, Cedevita Olimpija 16.
* Pet osebnih: Čevizović (34.).