Oblačno Humidity: 93%
11°C

Košarkarji Kansaia Heliosa so premagali Terme Olimia Podčertek s 100:86

Košarkarji Kansaia Heliosa so v prvi četrtfinalni tekmi lige Nova KBM premagali Terme Olimia Podčertek s 100:86 (27:17, 48:46, 80:66). Druga, morda že odločilna tekma bo 8. maja.

Domžalčani so po izenačenem prvem polčasu v nadaljevanju tekme brez večjih težav prišli do prve zmage v četrtfinalu. Možnost, da potrdijo napredovanje, bodo imeli na drugi tekmi 8. maja, ki bo ob 18.30 na terenu današnjih gostov iz Podčetrtka.

Do polovice je kazalo na izenačen razplet, saj je bilo ob polčasu le 48:46 za domačo zasedbo. Tudi nekaj minut drugega dela je bila gostujoča ekipa še blizu, potem pa so Domžalčani počasi, a zanesljivo stopnjevali ritem in višali razliko, ki je pred zadnjimi desetimi minutami znašala +14.

Približno takšna je bila tudi večji del zadnje četrtine, vmes je bilo sicer že tudi 90:70, tako da je domžalsko moštvo brez težav končalo dvoboj z zmago.

Pri domačih sta strelsko izstopala Blaž Mahkovic z 28 in Malcolm Bernard s 25 točkami, pri poražencih je bil najbolj učinkovit Simo Atanacković s 17.

* Dvorana Domžale, gledalcev 300, sodniki: Petek (Limbuš), Palčič (Postojna), Rebeušek (Celje).
* Kansai Helios: Bernard 25 (7:11), Nemanič 14 (2:2), Copot 14, Mahkovic 25 (8:8), Daneu 7 (1:2), Blomgern 10 (3:4), Sirc 2.
* Terme Olimia Podčetrtek: Pelko 10 (3:3), Škorjanc 8 (4:4), Stojmenov 15 (1:2), Struger 9 (1:2), Atanacković 17, Pajk 6 (2:2), Bratož 6 (3:4), Švigelj 7 (0:2), Livadić 8 (4:4).
* Prosti meti: Kansai Helios 21:27 , Terme Olimia Podčetrtek 18:22.
* Met za tri točke: Kansai Helios 13:25 (Bernards 4, Copot 4, Nemanič 2, Mahkovic 2, Blomgren), Terme Olimia Podčetrtek 10:21 (Atanacković 5, Stojmenov 2, Pelko, Bratož, Švigelj).
* Osebne napake: Kansai Helios 21, Terme Olimia Podčetrtek 22.