Oblačno Humidity: 92%
12°C

Košarkarji Ilirije so po podaljšku premagali ECE Triglav s 83:82

Po drami in festivalu zgrešenih prostih metov je zmago iz Kranja odnesla ekipa Ilirije. Varovanci Stipeta Modrića so zabeležili tretjo zmago v sezoni, ECE Triglav je ostal pri dveh.

Dvoboj so bolje odprli gosti, ki so po trojki Tadeja Fermeta povedli s 13:2. Tudi nasploh so imeli večino dvoboja nadzor nad dogajanjem na parketu. Prvo tretjino so končali z desetimi točkami naskoka, polčas s 13, sredi tretjega dela pa so povedli za 18 točk.

Toda varovanci Danijela Radosavljevića se niso predali in zadnjih deset minut dvoboja začeli z 11 točkami zaostanka, nato pa so se sredi zadnjega dela vseskozi približevali. Po košu Uroša Šikanića so znižali na 67:69, a so imeli gosti tedaj še odgovor in hitro povedli za sedem. Nepopustljivi Kranjčani so v zadnjih dveh minutah to razliko nadoknadili, met za zmago po rednem delu pa je zgrešil Mirko Mulalić.

Čeprav oboji niso ravno natančno metali prostih metov (skupaj so jih zgrešili kar 22), je predvsem goste ta element igre oddaljil v prvem delu podaljška, saj so zgrešili štiri zaporedne proste mete, domači pa so ušli na 81:77.

Po izgubljenih žogah domačih so Ljubljančani po dveh zabijanjih Sergeja Macure najprej izenačili na 81:81, nato pa še povedli s 83:81. Tri sekunde pred koncem pa je imel priložnost za podaljšek Jošt Flerin, a je drugi prosti met, ki ga je tudi ponavljal, obakrat zgrešil.

Uroš Šikanić (9 skokov) je bil pri domačih z 21 točkami najboljši strelec, 18 jih je ob 11 skokih dodal Flerin (prosti meti 2:7), dvojni dvojček je vpisal tudi Jan Dornik s 14 točkami in 10 skoki. Pri gostih je Mulalić dosegel 16 točk ob nenatančnem met iz igre (5:17), Ferme pa je dodal 15 točk.

Ilirija se bo v naslednjem krogu 11. novembra doma merila proti Šentjurju, ECE Triglav Kranj pa isti dan čaka gostovanje pri LTH Castings.

* Dvorana Planina, gledalcev 400, sodniki: Grbić (Ljubljana), Rener (Koper), Mušić (Rogatec).
* ECE Triglav Kranj: Brenkuš 9 (1:2), Dornik 14 (3:3), Čabrilo 7, Šikanić 21 (2:5), Urbiha 13, Flerin 18 (2:7).
* Ilirija: Šćekić 9 (5:8), Ferme 15 (1:3), Padjen 3, Orel 9 (2:3), Macura 10 (4:4), Mikuš 4, Mulalić 16 (2:3), Kureš 4 (0:2), Barišić 13 (4:8).
* Prosti meti: ECE Triglav 8:17; Ilirija 18:31.
* Met za tri točke: ECE Triglav 12:35 (Flerin 4, Urbiha 3, Brenkuš 2, Dornik, Čabrilo, Šikanić); Ilirija 11:37 (Ferme 4, Mulalić 4, Orel, Barišić, Padjen).
* Osebne napake: ECE Triglav 26; Ilirija 24.
* Pet osebnih: Lovro Urbiha (44.), Jan Dornik (45.); Luka Barišić (41).