Oblačno Humidity: 92%
12°C

Košarkarji Ilirije so premagali Hopse Polzelo s 96:83

Košarkarji Ilirije so vknjižili drugo zmago v ligi Nova KBM, Hopsi s Polzele pa so po petih krogih edina ekipa brez zmage v državnem prvenstvu.

Ljubljančani so s kolektivno predstavo vseh 40 minut nadzorovali dogajanje na parketu dvorane Tivoli in suvereno prišli do dveh točk.

Šest igralcev Ilirije je imelo dvomestno število točk, ekipa Stipeta Modrića je zbrala kar 29 podaj in čeprav je rahlo zaostala v skoku (38:40), ji tekmec iz Savinjske doline ni mogel do živega. Najvišjo prednost so domači dosegli v 34. minuti pri rezultatu 90:67.

Strateg Polzeljanov Boštjan Kuhar je imel preozek nabor kakovostnih igralcev, razpoložen je bil le Jordan Amaru Skipper-Brown, ki je zbral 31 točk (met iz igre 12:18) in 14 skokov.

Pri Iliriji je 18 točk dosegel Anej Orel (6 skokov, 3 podaje), 14 sta jih dodala Luka Kureš (trojke 2:4) in Matic Mikuš (met 5:7, 7 skokov), po 13 pa sta jih prispevala Sergej Macura (met 4:5) in Luka Barišić (6 skokov, 4 podaje).

Ilirija bo v 6. krogu gostovala v Kranju (3. 11.), Hopsi pa bodo gostili 4. novembra gostili LTH Castings.

* Dvorana Tivoli, gledalcev 100, sodniki: Krejić (Kranj), Pipan (Ljubljana), Rener (Koper).
* Ilirija: Ščekič 8 (2:2), Ferme 9 (1:2), Padjen 5, Orel 18 (3:3), Macura 13 (5:7), Mikuš 14 (4:4), Kureš 14 (2:3), Barišić 13 (4:4).
* Hopsi Polzela: Skipper-Brown 31 (5:8), Glavan 9, Robb 13 (4:5), Grušovnik 13 (3:4), Borišek 6, Goltnik 9 (3:4), Vasilić 2.
* Prosti meti: Ilirija 21:25, Hopsi Polzela 15:21.
* Met za tri točke: Ilirija 7:28 (Ferme 2, Kureš 2, Orel, Padjen, Barišić), Hopsi Polzela 6:21 (Glavan 2, Skipper-Brown 2, Robb).
* Osebne napake: Ilirija 20, Hopsi Polzela 22.
* Pet osebnih: Vasilić (29.).