11°C / 13°C
8°C / 11°C
5°C / 13°C

Košarkarji Krke so izgubili s Spartakom s 87:89

Košarkarji Krke tudi po tretjem nastopu ostajajo brez zmage v ligi Aba. Pred domačimi gledalci so katastrofalno odigrali končnico tekme proti Spartaku in novincu v regionalnem tekmovanju ter prvaku lige Aba 2 v prejšnji sezoni Spartaku podarili zmago.

Novomeščani so imeli praktično vseh 40 minut niti igre v svojih rokah. V 36. minuti so vodili s 87:76 in kazalo je, da bosta v tretjem krogu prvič slavili obe slovenski moštvi (Cedevita Olimpija je zmagala pri Mornarju). A zgodil se je popoln strelski mrk.

Krka do konca tekme ni več dosegla koša, saj so hoteli posamezniki sami reševati potapljajočo barko, na drugi strani pa je Rasir Bolton (28 točk) skoraj sam naredil delni izid 13:0 in Spartaku prinesel zgodovinsko prvo zmago v ligi Aba.

Zasedba Dejana Jakare je imela v zadnjem napadu še možnost za izenačenje ali zmago, vendar se Tayler Persons (16 točk, 9 podaj) ni odločil za met na koš.

Povrh vsega si je že v prvi četrtini gleženj zvil eden ključnih igralcev pri Krki Miha Cerkvenik, ki nato ni več stopil na parket.

Krka bo tekmo 4. kroga lige Aba igrala že v sredo, 9. oktobra. V Zagrebu se bo srečala s Cibono.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 700, sodniki: Dragojević (Črna gora), Kardum (Hrvaška), Jovanić (BiH).
* Krka: Mirtić 14 (0:2), Bačvić 2 (2:2), Garcia 10 (5:6), Persons 16 (2:2), Jurković 2, Špan 9, Cerkvenik 5, Skeens 7 (1:1), Smrekar 7 (2:2), Klobučar 4 (1:2), Čebašek 11 (1:2).
* Spartak: Cerovina 1 (1:2), Rudan 4 (2:4), Daniels 7 (1:2), Momirov 9 (2:2), Gordić 8, Miletić 7 (1:2), Medarević 9 (3:4), Tejić 5 (1:2), Kajami-Keane 5, Nikolić 6 (2:2), Bolton 28 (14:19).
* Prosti meti: Krka 14:19, Spartak 27:39.
* Met za tri točke: Krka 7:25 (Čebašek 2, Smrekar, Klobučar, Cerkvenik, Špan, Garcia), Spartak 2:15 (Kajami-Keane, Momirov).
* Osebne napake: Krka 30, Spartak 22.
* Pet osebnih: Čebašek (37.), Cerovina (39.), Smrekar (40.).