12°C / 16°C
11°C / 16°C
10°C / 16°C

Košarkarji Rogaške so v premagali Thermano Zlatorog s 94:66

Rogaška je prišla do prve zmage v novi sezoni, novinci v ligi OTP banka iz Laškega pa so doživeli prvi poraz. Slatinčani so slavili s 94:66.

Košarkarji Thermane Zlatoroga so bili enakovredni tekmec le prvih petnajst minut. V nadaljevanju je Rogaška s hitro igro in čvrsto obrambo prišla do otipljive prednosti, ki je manj izkušeni gostje niso več ujeli. Gostitelji so drugi polčas dobili z 48:26.

Odlično partijo je prikazal Maksim Gorbačov, ki je 25 točk dosegel ob metu 4:6 za tri točke oziroma 10:14 iz igre. Temu je dodal še po štiri skoke in podaje (indeks 28). Štirinajst točk je dosegel Matic Grušovnik (7 skokov), po dvanajst pa so jih prispevali Urban Durnik, Domen Močnik (8 podaj) in Leon Šantelj.

Pri gostih je z 19 točkami (trojke 3:5) izstopal Luka Božak.

V naslednjem krogu bo Rogaška gostovala v Škofji Loki (14. 10.), Laščani pa se bodo v Treh lilijah pomerili z GGD Šenčurjem.

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 600, sodniki: Grbić (Ljubljana), Špendl (Limbuš), Škrbec (Kranj).
* Rogaška: Brown 4, Durnik 12 (2:2), Močnik 12, Colnarič 2, Voh 3, Augustin 6 (4:4), Grušovnik 14 (2:2), Gorbačov 25 (1:2), Tekavčič 4, Šantelj 12 (3:4).
* Thermana Zlatorog: Pirš 7, Bobnar 9, Božak 19 (2:2), Lee 9 (1:2), Zulić 3 (3:4), Urbanija 11 (1:1), Tratar 8.
* Prosti meti: Rogaška 12:14, Thermana Zlatorog 7:9.
* Met za tri točke: Rogaška 8:18 (Gorbačov 4, Močnik 2, Šantelj, Voh), Thermana Zlatorog 7:23 (Božak 3, Urbanija 2, Bobnar).
* Osebne napake: Rogaška 17, Thermana Zlatorog 19.
* Pet osebnih: Bobnar (34.).