Oblačno Humidity: 84%

Košarkarji LTH Castings so premagali Hopse Polzelo z 88:82

Hopsi tudi po šestem nastopu oziroma četrtem pred domačo publiko ostajajo brez zmage v ligi Nova KBM. Tokrat jih je premagal LTH Castings, ki je zmagal tretjič v sezoni, prvič v gosteh in po dveh porazih proti Kansai Heliosu in Krki.

Gostitelji so odlično odigrali prvi polčas, v katerem so zadeli deset trojk in po zaslugi Gregoryja Robba (17 točk v prvih 20 minutah) ter Jordana Skipper-Browna (14 v 1/2) dosegli 56 točk, nadaljevanje pa je pripadlo gostom.

LTH Castings je z bolj agresivno obrambo omenjena Američana v drugem delu omejil na skupaj 14 točk, hkrati pa je z organizirano in ekipno predstavo hitro obrnil rezultat v svojo korist. Tretjo četrtino je dobil s 23:11 in na koncu zanesljivo prišel do dveh točk.

Siniša Bilić je bil prvi strelec gostov s 23 točkami (trojke 3:6), Matej Rojc je imel največ podaj (8), Stefan Ristić pa je zbral največ skokov (7). Po 14 točk sta prispevala še Tilen Jugovic in nova okrepitev LTH Curtis White.

Polzeljani bodo tudi v naslednjem krogu gostitelji, in sicer 7. novembra proti Šentjurju, Ločane pa 11. novembra čaka doma lokalni derbi z ECE Triglavom.

* Dvorana Polzela, gledalcev 300, sodniki: Krajnc (Domžale), Gajšek (Podčetrtek), Škrbec (Kranj).
* Hopsi Polzela: Skipper-Brown 24 (1:4), Đukanović 9 (6:6), Glavan 11, Robb 21 (4:4), Grušovnik 4, Vasilić 10 (2:2), Petrovič 3 (1:1).
* LTH Castings: Lampret 3 (1:1), Robinson 8 (3:4), Jugovic 14 (4:7), Ristić 6 (0:1), Frelih 3 (1:2), Kerić 7 (0:2), Bilić 23 (4:5), Rojc 7 (3:4), Rodić 3, White 14 (2:2).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 14:17, LTH Castings 18:28.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 12:29 (Skipper-Brown 3, Glavan 3, Robb 3, Vasilić 2, Đukanović), LTH Castings 8:23 (Bilić 3, White 2, Kerić, Rodić, Robinson).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 26, LTH Castings 24.
* Pet osebnih: Robb (35.), Đukanović (40.).