Oblačno Humidity: 91%
12°C

Košarkarji Rogaške so premagali GGD Šenčur s 84:67

Rogaška je zabeležila drugo zmago v ligi Nova KBM, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa je doživel tretji poraz v sezoni.

Izbranci trenerja Dragiše Drobnjaka so zasluženo in prepričljivo prišli do uspeha. Vodili so večino časa - v 24. minuti že s 24 točkami razlike (52:28), le v zaključku tretje četrtine so imeli nekaj črnih minut, v katerih so gostje zaostanek znižali na manj kot deset točk.

A glede na to, da je imela Rogaška dovolj razpoloženih igralcev, je že v uvodnih minutah zadnjega dela stvari vrnila na svoje mesto (68:52) in mirno prišla do dveh točk.

Izstopali so Njegoš Sikiraš (23 točk, met 11:15, 9 skokov), Jordan Session (20 točk, 6 skokov, 5 podaj) in David Kralj (20 točk, trojke 3:5). Na drugi strani sta do dvomestnega števila točk prišla le Jan Novak (15) in Dalibor Đapa (14).

Rogaško v naslednjih dveh krogih čakata težki preizkušnji - Helios v Domžalah (6. 11.) in Krka v Rogaški Slatini (9. 11.), GGD Šenčur pa bo 4. novembra gostoval v Šentjurju.

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 200, sodniki: Krajnc (Domžale), E. Javor (Ljubljana), Rebeušek (Celje).
* Rogaška: Močnik 2, Božak 6, Session 20 (2:2), Jugovac 6 (2:3), Čebular 3, Kralj 20 (5:6), Kotnik 4, Sikiraš 23 (1:4).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Čibej 4, Novak 15 (1:4), Ožegovič 9, Murić 4 (1:2), Đapa 14 (1:2), Dragović 6, Malovčić 9 (3:3), Rudović 6.
* Prosti meti: Rogaška 10:15, GGD Šenčur 6:11.
* Met za tri točke: Rogaška 6:17 (Kralj 3, Božak 2, Čebular), GGD Šenčur 9:31 (Đapa 3, Novak 2, Rudović 2, Ožegovič, Murić).
* Osebne napake: Rogaška 17, GGD Šenčur 20.
* Pet osebnih: Dragović (32.), Novak (40.).