14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Zlatorog Laško - Terme Olimia Podčetrtek 88:74 (27:21, 44:30, 65:59)

Košarkarji Zlatoroga Laško so v 7. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia Podčetrtek z 88:74 (27:21, 44:30, 65:59).

* Dvorana Tri Lilije Laško , gledalcev 100, sodniki: Španič (Postojna), Mohorič (Velenje), Smrekar (Nova Gorica).
* Zlatorog Laško: Lorbek 18 (4:4), Copot 18 (1:2), Samojlović 16, Miljković 2 (0:2), Tratar 2, Bailey 16 (4:6), Požin 13 (4:4), Smrekar 3 (1:2).
* Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 12 (1:2), Strnad 11 (4:4), Švigelj 4, Atanacković 23 (5:6), Tadić 10, Struger 4 (2:2), Muratović 2, Škorjanc 2, Stoimenov 3 (1:1), Boršič 3.
* Prosti meti: Zlatorog Laško 14:20, Terme Olimia Podčetrtek 13:15.
* Met za tri točke: Zlatorog Laško 12:29 (Lorbek 4, Copot 3, Požin 3, Samojlović 2), Terme Olimia Podčetrtek 7:22 (Atanacković 2, Tadić 2, Kosič, Strnad, Boršič).
* Osebne napake: Zlatorog Laško 18, Terme Olimia Podčetrtek 22.
* Pet osebnih: Kosič (34.), Atanacković (34.), Miljković (39.).

Zlatorog je v 7. krogu prišel do prve zmage v sezoni, Terme Olimia Podčetrtek pa je vpisal peti poraz in tako ostaja pri dveh zmagah.

Košarkarji Zlatoroga so kmalu po začetku tekme prevzeli pobudo in do konca dvoboja obdržali vodstvo v svojih rokah. V prvi četrtini je blestel Domen Lorbek s 15 točkami, Laščani pa so jo končali s prednostjo šestih točk. Slaba druga četrtina za Podčetrtek, prvih šest minut niso zadeli koša, je pomenila, da se je Zlatorog odmaknil na 21 točk prednosti (42:21). Do konca prvega polčasa so se gostje malenkost le pobrali, a domačini so na odmor odšli z lepo prednostjo 14 točk.

Po odmoru so košarkarji Podčetrtka zaigrali veliko bolje in se približali na šest točk zaostanka. A košarkarji Zlatoroga so odlično metali za tri točke in tako ohranili svojo prednost. V sklepni četrtini so gostje spet popustili in Laščani so svojo prednost zadržali do konca obračuna.

Pri Zlatorogu sta bila z 18 točkami najboljša strelca Lorbek in Jan Copot, ki je zbral tudi deset skokov, tudi Samojlović pa je prispeval 16 točk. Pri Podčetrtku je bil najuspešnejši Simo Atanacković s 23 točkami.

V naslednjem krogu bodo Laščani že v petek gostovali pri LTH Castings, ki je še edina ekipa v ligi brez zmage. Košarkarji Podčetrtka pa bodo dan kasneje na domačem parketu gostili Rogaško.