5°C / 14°C
5°C / 16°C
10°C / 12°C

Zmage odšle v goste

Danes so bile na sporedu tri tekme državnega prvenstva za košarkarice, na vseh treh prizoriščih pa so zmagale gostje.

Na vrhu lestvice ostaja neporažena Cinkarna Celje, ki je s 105:61 in vodstvom čez skoraj celo tekmo premagala Derby Ježico.

Celjanke so zmagale predvsem na račun večjega števila skokov (41-30) ter točk iz protinapadov (34-10). Domačinke so popustile tudi pri izgubljenih žogah, ki so jih imele 31, ekipa Celja pa 18.

Ekipi Ljubljančank je Elena Lazarević prispevala 18, Hana Ivanuša pa 14 točk. Med Celjankami pa je izstopala Sara Elizabeth Loomis s 23 točkami, k zmagi pa je z 20 točkami prispevala tudi Lea Debeljak.

Po porazu na prejšnji tekmi so se ilirijanke pobrale in suvereno premagale ekipo Domžal (72:46) ter vpisale peto zmago v sezoni. Domžalčanke so v zadnji četrtini sicer dosegle več točk kot tekmice, vseeno pa to ni bilo dovolj, da bi se približale nasprotni ekipi.

Pri Domžalčankah sta se strelsko najbolj izkazali Eliza Pintar in Daša Milinovič, ki sta obe dosegli po 10 točk. Pri zmagovalkah pa je mesto najboljše strelke prevzela Jovana Spasovski, ki je dosegla 13 točk.

Triglav je nadaljeval svojo zmagovalno pot in za svojo drugo zaporedno zmago premagal VBO Maribor (82:62). V prvih dveh četrtinah so triglavanke povedle in si pridobile prednost 20 točk. Košarkarice domače zasedbe so svojo igro popravile z začetkom drugega polčasa in tako dobile tretjo četrtino (23:15). V zadnjem delu tekme so Kranjčanke ponovno povečale razliko in zmagale z rezultatom 82:62.

Mesto najboljše strelke je pri domači ekipi zasedla Mia Žekš s 14 točkami, sledili sta ji Tina Tomšič in Tiana Meglič Šteharnik, ki sta obe dosegli po 12 točk. Med igralkami Triglava je 17 točk dosegla Tinkara Zoran, 12 pa Rebeka Abramovič.