Oblačno Humidity: 57%
22°C

Bezzecchi po bolečem vikendu v Kataloniji najhitrejši v Misanu

Legendarno dirkališče v Misanu ta konec tedna gosti karavano svetovnega prvenstva v motociklizmu. Na prvem današnjem treningu, ki bolj kot ne služi le za ogrevanje, je bil najhitrejši ducatijev testni dirkač Michele Pirro. Na popoldanskem treningu, ki odloča o uvrstitvi v hitrejšo kvalifikacijsko skupino, pa je najhitrejši čas in tudi nov rekord steze postavil Marco Bezzecchi (Ducati VR46).

Mladi Italijan je navdušil s svojo predstavo, sploh ker je imel prejšnji konec tedna veliko težav, za povrh pa se je pri množičnem trku v prvem ovinku dirke tudi rahlo poškodoval. Svojo odlično formo iz Katalonije, kjer je na dirki osvojil drugo mesto, pa je v Misano prenesel danes drugouvrščeni Maverick Vinales. S tretjim mestom je navdušil KTM-ov testni dirkač in legenda motociklizma Dani Pedrosa, ki na povabilo ekipe nastopa na VN San Marina.

Četrti čas je postavil Jorge Martin (Ducati Pramac), petega Luca Marini (Ducati VR46), s šestim časom pa je lahko izredno zadovoljen Marc Marquez (Honda), ki se je po dolgem času le neposredno uvrstil v hitrejšo kvalifikacijsko skupino. Na sedmem mestu je končal svetovni prvak Francesco Bagnaia (Ducati), ki kljub bolečinam po padcu na VN Katalonije pogumno nastopa v Misanu. Osmo mesto je pripadlo Alexu Marquezu (Ducati Gresini), deveto Bradu Binderju (KTM), v najboljšo deseterico in tako hitrejšo kvalifikacijsko skupino pa se je presenetljivo uvrstil še Raul Fernandez (Aprilia RNF).

Izven deseterice sta z enajstim oziroma dvanajstim časom ostala brata Pol (KTM Tech3) in Aleix Espargaro (Aprilia), ki po zmagoslavnem prejšnjem koncu tedna veliko nagrado San Marina ni začel najbolje, saj je trening zaključil v pesku. Na trinajstem in štirinajstem mestu sta končala yamahina dirkača Fabio Quartararo in Franco Morbidelli. V počasnejši skupini se jim bodo pridružili še hondin testni dirkač Stefan Bradl, ducatijev testni dirkač Michele Pirro, Jack Miller (KTM), Johann Zarco (Ducati Pramac), Fabio di Giannantonio (Ducati Gresini), Takaaki Nakagami (Honda LCR), Joan Mir (Honda), Miguel Oliveira (Aprilia RNF) in Augusto Fernandez (KTM Tech3).

Pred dirkači je jutri ob 10.10 še zadnji prosti trening, ob 10.50 pa kvalifikacije. Ob 15.00 bo na sporedu še sprinterska dirka.

Dogajanje na stezi pa so zasenčile vse glasnejše govorice o tem, da bi se Marc Marquez lahko v prihodnji sezoni pridružil ekipi Gresini Racing. S tem bi v sezoni 2024 dirkal z neprimerljivo konkurenčnejšim ducatijevim motociklom, poleg tega pa bi se združil moči s svojim bratom Alexom, ki letos že nastopa za to poltovarniško ekipo.