Oblačno Humidity: 90%

Jorge Martin najhitrejši na petkovih treningih v Buriramu

Dirkače razreda motoGP ta konec tedna še tretji zaporedni dirkaški vikend. Na dopoldanskem in tudi na popoldanskem treningu na stezi v tajskem Buriramu je bil najhitrejši Jorge Martin (Ducati Pramac). Španec je sicer popoldanski trening zaključil v pesku, a je njegov čas ostal nedosegljiv za ostale dirkače. Drugo mesto je osvojil Maverick Vinales (Aprilia), uspeh Aprilie pa je s tretjim mestom dopolnil Aleix Espargaro.

Četrti čas je postavil Johann Zarco (Ducati Pramac), petega Luca Marini, šestega pa njegov ekipni kolega Marco Bezzecchi (Ducati VR46). Vodilni v seštevku svetovnega prvenstva Francesco Bagnaia se je s sedmim mestom po dveh neuspešnih petkih tokrat le neposredno uvrstil v hitrejšo kvalifikacijsko skupino. Osmo mesto je zasedel Fabio Quartararo (Yamaha), v deseterico pa sta se uvrstila še Brad Binder (KTM) in Augusto Fernandez (KTM Tech3).

Uvrstitev v hitrejšo kvalifikacijsko skupino se je las izmuznila enajstemu Marcu Marquezu (Honda), na dvanajstem mestu je s treningom zaključil Franco Morbidelli (Yamaha), na trinajstem pa Jack Miller (KTM). Štirinajsti čas je vpisal Fabio di Giannantonio (Ducati Gresini), petnajstega Pol Espargaro (KTM Tech3), šestnajstega pa Joan Mir (Honda). V počasnejši kvalifikacijski skupini bodo jutri nastopili še Raul Fernandez (Aprilia RNF), Alex Marquez (Ducati Gresini), Enea Bastianini (Ducati), Takaaki Nakagami (Honda LCR) in Miguel Oliveira (Aprilia RNF).

Pred dirkači elitnega razreda je jutri ob 5.10 po našem času še zadnji prosti trening, ob 5.50 se bodo pomerili v kvalifikacijah, ob 10.00 pa bo na sporedu še sprinterska dirka.

Dirkaški vikend na Tajskem bo sicer zaradi poslabšanja poškodbe, po kateri se je sicer že vrnil, izpustil Alex Rins (Honda LCR). Španec je po dirkaškem vikendu v Avstraliji namreč moral na novo operacijo noge, ki si jo je zlomil v prvem delu sezone.