Oblačno Humidity: 83%

Turk dobil še četrti reli za DP

Rok Turk (Hyundai i20 rally2) je zmagovalec relija Dolina zelenega zlata v okolici Žalca, četrte postaje sezone državnega prvenstva. Na drugem mestu je končal branilec naslova Marko Grossi (Hyundai i20R5) z zaostankom 39 sekund, tretji je bil Martin Čendak (Opel Corsa rally4; + 1:57).

Nekdanji večkratni državni prvak Turk je tako letos še neporažen, saj je na domači sceni dobil vse štiri dirke. Zmagal je tudi na vipavskem, velenjskem in na reliju v Železnikih.

Grossi je po drugi strani v tej sezoni dvakrat odstopil (Vipava, Železniki), dvakrat pa je bil drugi (Velenje, Žalec).

Naslednja postaja DP po preizkušnji v Žalcu bo novogoriški reli, ki bo na vrsti konec septembra. V koledarju sezone DP 2024 je sicer sedem relijev.