10°C / 12°C
8°C / 17°C
10°C / 14°C

Brazilci, Poljaki in Francozi zmagovalci skupin B, C in D

Brazilski, poljski in francoski odbojkarji so si v skupinskem delu svetovnega prvenstva, ki poteka v Sloveniji in na Poljskem zagotovili prvo mesto v skupinah B, C in D. Slovenska izbrana vrsta je v skupini D po današnji zmagi proti Nemčiji zasedla drugo mesto.

Gostiteljici prvenstva, Poljska in Slovenija, sta si zaradi napredovanja v osmino finala zagotovili status prvih in drugih nosilcev. Slovenija bo dvoboj osmine finala odigrala v soboto v Ljubljani, Poljska pa dan kasneje v Gliwicah.

Dvakratni zaporedni svetovni prvaki Poljaki so danes v boju za prvo mesto ugnali ZDA s 3:1 v nizih in skupinski del končali s popolnim izkupičkom. S tem so si v primerjavi s Slovenijo zagotovili status prvega nosilca. V osmini finala jih čaka 16. zasedba skupinskega dela.

Američani so v skupini C zasedli drugo mesto s šestimi točkami, tretja je po zmagi proti Bolgariji s 3:2 v nizih Mehika, ki pa bo ostala brez osmine finala z dvema točkama. Bolgarija je zadnja z eno točko.

V skupini B sta bila danes na sporedu dva obračuna. Prvo mesto v skupini je potrdila Brazilija, ki je s 3:0 v nizih ugnala Katar. Japonska pa je s 3:1 premagala Kubo in si zagotovila napredovanje v osmino finala kot drugouvrščena ekipa. Za nastop med 16 najboljšimi reprezentancami bo morala Kuba, ki ima štiri točke, še nekoliko počakati.

V slovenski skupini D je Francija zabeležila še prepričljivo zmago proti Kamerunu. Afriškega predstavnika so olimpijski prvaki in zmagovalci lige narodov v Stožicah premagali s 3:0 (19, 19, 22) ter zasedli končno prvo mesto v skupini D. Selektor francoske izbrane vrste, Italijan Andrea Giani, je danes priložnost ponudil rezervistom. Večjih težav galski petelini niso imeli, z 19 točkami pa se je najbolj izkazal korektor Stephen Boyer.

Varovanci nekdanjega slovenskega selektorja, z Gianijem so Slovenci osvojili prvo srebrno kolajno na EP 2015, so z osmimi točkami osvojili prvo mesto v skupini D. Druga je Slovenija s sedmimi točkami, s čimer bo v nadaljevanju SP igrala s statusom drugega nosilca. Tretja je bila v skupini D Nemčija s tremi točkami, a bo še trepetala za nastop v osmini finala kot ena od štirih najboljših tretjeuvrščenih ekip. Na dnu skupine je Kamerun brez točke.

V sredo bodo še preostali obračuni v skupinskem delu. V skupini A bodo v Katovicah Srbi igrali proti Tuniziji, Ukrajinci pa proti Portoriku. V skupini E bo Italijo v Stožicah izzvala Kitajska, Turčijo pa Kanada, medtem ko bosta v prav tako ljubljanski skupini F dvoboja Nizozemska - Iran ter Argentina - Egipt.