8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Calcit Volley - Črnuče 3:0

Odbojkarji Calcita Volleyja so v 20. krogu 1. državne odbojkarske lige Sportklub premagali Črnuče s 3:0 (19, 14, 20).

* Dvorana, gledalcev 120, sodnika: Markelj, Perčič.
* Calcit Volley: Planinšič, Mujanović 16 (3 asi), Vinkovič 6 (2 asa, 1 blok), Lazar 1 (1 blok), Klobučar 17, Košenina, Arsenoski 5 (1 as, 2 bloka), Okroglič, Sosa Sierra, Mitrašinović, Aponza Carabali 3 (2 bloka), Pavlovič 5.
* Črnuče: Kržič 3 (2 bloka), Mihelčič 2 (1 as), Prevorčnik, Karadža Pevc, Verdinek, Rojnik 5, Oman 2, Sešek 9 (1 as, 1 blok), Marovt 4 (1 as), Jančič 2, Valenčič 13 (1 as, 2 bloka), Ramšak 1 (1 blok).

Favorizirani Kamničani so zanesljivo opravili z zadnjeuvrščenimi Črnučami. V vseh treh nizih so prevladovali praktično od začetka do konca ter tako vpisali 17. zmago. Z njo so se utrdili na drugem mestu in se na pet točk približali vodilnemu ACH Volleyju, ki še ne pozna poraza v ligi.

V prvem nizu je bil izid trikrat izenačen le na začetku, sicer pa so bili kamniški odbojkarji ves čas v relativno varni prednosti. Še bolj prepričljivi so bili v drugem nizu, ko izid niti enkrat ni bil izenačen, kaj šele, da bi gosti vodili. Odločilni korak k zanesljivi zmagi so naredili z nizom petih zaporednih točk za vodstvo z 22:13.

V tretjem in zadnjem nizu so Črnuče edinkrat na tekmi celo vodile - pri 1:0. Potem pa je šlo vse spet po željah domačinov, ki so prednost hitro povečali na nekaj točk. Ko so povedli z 22:15, je bil zmagovalec tudi tega niza znan, čeprav je Črnučanom še uspel niz štirih zaporednih točk.

Jan Klobučar in Nik Mujanović sta pri domačih izstopala s 17 oziroma 16 točkami, pri gostih jih je 13 dosegel Martin Valenčič.