8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Nova KBM Branik - Calcit Volley 3:2

Odbojkarice Nove KBM Branika so v zaostali tekmi 13. kroga 1. DOL Sportklub za ženske premagale Calcit Volley s 3:2 (24, -28, 20, -21, 15).

* Športna dvorana Lukna, gledalcev 275, sodnika: Atanasov, Vrenko.
* Nova KBM Branik: Milošič 10 (4 bloki), Pogačar 3 (1 as, 1 blok), Štampar 4 (1 blok), Klajžar, Lekše 13 (2 asa), Senekovič, Cikač, Farkaš, Ramič 17 (2 asa, 3 bloki), Potokar, Lorber Fijok 20 (1 as), Krajnc 5 (1 blok).
* Calcit Volley: Radišković, Vovk 8, Đorđević 9 (1 as, 2 bloka), Hutinski 12 (1 as, 3 bloki), Boisa 3, Kregar 8 (1 blok), Charuk 12 (2 bloka), Pucelj 14 (1 as, 3 bloki), Čižman, Banko.

Mariborčanke so po izenačeni igri v vseh nizih Kamničankam zadale prvi poraz v sezoni. Kljub temu slednje ostajajo zanesljivo prve na lestvici, to pa velja tudi za drugouvrščene Mariborčanke. To je bil sicer prvi od petih derbijev, ki jih bosta ekipi odigrali v naslednjem obdobju - dvakrat se bodo pomerile še v polfinalu srednjeevropske lige ter po enkrat v prvenstvu in finalu pokala.

Prvi niz se je začel po željah Mariborčank, ki so povedle s 7:1, toda Kamničanke so se pravočasno prebudile, izenačile najprej na 12:12 ter povedle s 14:12. Sledilo je izenačeno nadaljevanje, niz pa je v korist domače zasedbe odločila Isa Ramič.

V drugem nizu so pobudo zgodaj prevzele Kamničanke, pobegnile so za štiri točke, toda domače odbojkarice so se vrnile v igro in poskrbele za izenačeno nadaljevanje. V končnico niza so Mariborčanke vstopile s štirimi točkami prednosti (21:17), toda to ni zadostovalo. Gostje so znova ujele priključek, po slabem sprejemu domačink pa so dobile tudi niz s 30:28.

Štajerke, ki so igrale brez Ize Mlakar, so v tretjem nizu prvo večjo razliko naredile pri 11:6, vendar so jih tekmice s serijo šestih točk ujele in prehitele. Znova je sledilo izenačeno nadaljevanje, po 20:20 pa so gostiteljice dosegle štiri točke zapovrstjo, peto pa je dosegla Ramič in tako spet odločila niz.

Četrti niz je odločila končnica, v kateri je Calcit igral za odtenek bolje, niz je z uspešnim napadom končala Ana Marija Vovk. V odločilnem nizu so domače povedle s 6:2 in 7:3, a so jih Kamničanke ujele. Izenačeno je bilo še pri 15:15, zmago pa so domače slavile po nenatančnem napadu gostij.

Pri teh je bil s 14 točkami najboljša Maša Pucelj, pri domačih jih je 20 dosegla Lorena Lorber Fijok.