6°C / 14°C
4°C / 15°C

V srednjeevropski ligi diši po slovenskem finalu

V moški srednjeevropski odbojkarski ligi diši po slovenskem finalu.

Prvi polfinalni par že tako ali tako sestavljata ACH Volley in Merkur Maribor, v drugem pa je Calcit Volley v Pliberku dobil prvo tekmo proti avstrijski Zadrugi Dob, izid tekme je bil 1:3 (-22, -22, 17, -24).
N* Dvorana Jugend&Familiengästehaus, gledalcev 500, sodnika: Brlas Stipaničev (oba Hrvaška).
* Zadruga Dob: Rainer, Pitakoudis 6, Kopschar, Steiner, Jordanov 16 (1 blok), Kružkov 10 (1 as), Kratz, Kaibald 18 (2 asa, 1 blok), Szabo 8 (2 bloka), Krassnig, Kitzinger, Madjunkov, Butler, Gacs.
* Calcit Volley: Planinšič 2 (1 as, 1 blok), Mujanović 1, Vinkovič, Lazar, Klobučar 9 (1 blok), Košenina, Arsenoski, J. Okroglič 8 (3 bloke), Sosa 20 (1 as), Mitrašinović 10, Aponza 6 (1 blok), Pavlović 9 (1 as, 4 bloke).

Tako kot letošnja prva medsebojna tekma v Kamniku, ki so jo v rednem delu domači dobili s 3:2, je bila tudi druga v Pliberku izenačena. Slovenci so že vodili z 2:0, avstrijska ekipa, ki jo vodi Zoran Kedačič, je zanesljivo zmagala v tretjem, četrti pa je bil najbolj izenačen, po začetnem zaostanku pa so ga vendarle dobili slovenski podprvaki.

Tekmo so bolje odprli gostitelji, povedli so s 3:0 in prednost še nekaj časa držali. A drugi del niza je pripadel gostom in so ga tudi brez težav dobili. Nekaj več so jih imeli v drugem nizu, ko so zaostajali tudi 15:18, a se vrnili v igro. Na 20. točki sta bili ekipi izenačeni, nato pa je za nekoliko občutnejšo prednost poskrbel blok Uroša Pavlovića, niz pa se je končal z napako domačih.

V nadaljevanju so Kamničani popustili, domači so znižali zaostanek, nato na začetku četrtega niza vodili s 7:3, toda Calcit je po zaostanku vendarle začel igrati bolje. Tekmece je hitro ujel, nato sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, končnica pa je vendarle pripadla gostom. Zadrugo Dob je po izidu 22:24 sicer ubranila dve zaključni žogi, tretje pa ne.

Povratna tekma v Kamniku bo v sredo, 1. marca, ko bo znan tudi zmagovalec slovenskega polfinalnega obračuna.