11°C / 17°C
11°C / 17°C
9°C / 11°C

Estonske odbojkarice so se oddolžile Slovenkam

Ženski odbojkarski reprezentanci Slovenije in Estonije sta se v srebrni evropski ligi pomerili še drugič v 12 dneh. V Tartuju sta še enkrat pokazali izenačenost, tako kot v Mislinji je bilo za zmago tudi tokrat potrebno pet nizov. Za razliko od prve tekme so bile tokrat boljše Estonke, ki so zmagale s 3:2 (25, 20, -25, -23, 10).

Za Slovenke je bil to tretji poraz na peti tekmi lige, bi pa bilo lahko tudi drugače. Prva dva niza so bolje začele, imele prednost vse do končnice, v katerih pa niso bile dovolj zbrane. A zaostanek 0:2 jim ni vzel volje, dobile so naslednja dva izenačena niza, za razliko od tekme v Mislinji pa so bile v njem poražene.

Izbranke Marca Bonitte, pri katerih je Mija Šiftar dosegla 23, od tega štiri z asi, Eva Zatković 18 točk, s petimi bloki pa se je izkazala tudi Saša Planinšec, bodo v naslednjem krogu v soboto v Mariboru pomerile s Portugalsko, ki je bila boljša v prvi medsebojni tekmi.