Oblačno Humidity: 93%

Fužinar zmagal v Kranju

Odbojkarji Fužinarja Sij Metala so v zadnji tekmi 6. kroga 1. DOL Sportklub za moške v Kranju premagali Hišo na kolesih Triglav s 3:1 (25, -20, 20, 19).

Korošci so v Kranju prišli do nekoliko presenetljive, a pomembne zmage. Izkoristili so dejstvo, da so bili domači nerazpoloženi v napadu in da so naredili veliko napak. Največ zaslug za to ima Denis Robida, ki je bil s 23 točkami skupaj z Đorđejem Jovovićem, ki pa je imel slabši odstotek učinkovitosti, najučinkovitejši igralec tekme. Domačim ni pomagalo niti 14 blokov, pet jih je dosegel Amadej Snedec.

Gosti so bili boljši večji del tekme, slabe trenutke so imeli le dvakrat, prvič na začetku drugega niza, potem ko so v končnici dobili izenačen prvi niz. Takrat so domači povedli s 4:0 in 11:5, niz pa mirno pripeljali do konca. A v tretjem nizu so jim tekmeci odgovorili z dobrim začetkom in zanesljivo zmago. So pa Korošci spet popustili na sredini četrtega niza, ko so zaostali z 10:14 in 11:15. Na 19. točki sta bili ekipi še izenačeni, predvsem servisi Luke Vučetića pa so zaslužni, da Triglav do konca tekme ni dosegel niti točke.

* Dvorana Planina, sodnika: Novak, Tomec.
* Hiša na kolesih Triglav: Andovski, Nanut 5 (1 as), Peruničić 2 (1 blok), Tučen 8 (4 bloke), Fajfar, Snedec 9 (5 blokov), Šikanič 2 (1 blok), Mali 8 (2 bloka), Adžović 1, Jovović 23 (3 ase, 1 blok), Zalokar, Jančič.
* Fužinar Sij Metal: Pušnik 11 (1 as), Križanič, Lednik, Robida 23 (1 as, 2 bloka), Ranc, Stojanov 2 (2 bloka), Libnik, Javornik 6 (4 bloke), Večetić 2 (1 as, 1 blok), Plesec 15 (2 asa), Podričnik, Drevenšek.