Oblačno Humidity: 86%

Kamničani še naprej brez izgubljenega niza

Odbojkarji Calcita Volleyja še naprej nizajo zmage. V državnem prvenstvu so bili v 6. krogu uspešni še šestič, tudi šesti tekmec, Alpacem Kanal, mu v domači dvorani ni uspel vzeti niti niza. Kamničanom očitno do živega ni prišel niti naporen ritem, v štirih dneh je namreč odigral kar tri tekme.

Calcit tako ostaja na vrhu prvenstvene razpredelnice, šest zmag ima tudi ACH Volley, ki pa je doslej izgubil dva niza. Neporaženi ekipi se bosta med seboj pomerila v naslednjem krogu.

Kanalci, ki ostajajo brez zmage, Calcitu niso bili enakovreden tekmec. Nekaj negotovosti je ponudil le prvi niz, še to bolj začetek, ko so domači izničili tri točke prednosti tekmecev in povedli z 11:9. Toda sledile so napake v njihovi vrsti, kar so gosti izkoriščali. Po asu Jureta Okrogliča za 15:21 je bilo že jasno, da bo Calcit po prvem nizu v prednosti.

V drugem in tretjem enakovrednega boja ni bilo več, gostujoči trener Mladen Kašić pa je spet lahko ponudil priložnost za igro skoraj vsem igralcem. Najučinkovitejša med njimi sta bila s 13 točkami Nik Mujanović in Črtomir Bošnjak, Jure Okroglič se je izkazal s servisi.

Tako kot Kamničani so imeli sredi tedna evropski nastop tudi Mariborčani, za nameček je bila za njimi dolga pot na Finsko. A tudi njim se vsaj pri rezultatu to ni poznalo. V Novem mestu sicer niso imeli tako lahkega dela kot Calcit v Kanalu, a so ga vseeno opravili v treh nizih.

Pri tem so jim nekoliko pomagali tudi domači, ki so storili preveč napak, da bi lahko upali na presenečenje. Razpoloženi Martin Kosmina, ki je dosegel 17 točk, je bil premalo za Štajerce, pri katerih je Rok Bračko prispeval 15 točk, od tega tri z asi.