16°C / 22°C
7°C / 15°C
4°C / 15°C

Kamničani uspešni še tretjič

Odbojkarji Cacita Volleyja so v tretjem, zadnjem krogu domačega turnirja srednjeevropske lige še tretjič zmagali. Tako kot v sredo proti Spartaku iz Myjave tudi tokrat s 3:0 (19, 19, 19), boljši so bili od Mladosti Ribola Kaštele.

* Športna dvorana Kamnik, gledalcev 120, sodnika: Tillmann, Adler (oba Madžarska).
* Calcit Volley: Planinšič, Mujanović 14 (2 bloka), Vinkovič 9 (1 blok), Lazar 3 (1 as), Okorn 3, Klobučar, Košenina, Arsenoski 3, Okroglič 6 (1 blok), Sosa, Aponza 10 (1 as, 6 blokov), Pavlović 5 (3 bloki).
* Mladost Ribola: Daca 4 (3 bloki), Barać 5 (1 as), Mustapić, Strugar, Kulušić 6, Cvijović 4, Aganović, Mehić 7 (1 blok), Stojić, Jurić 3, Jureta 12 (3 asi), Jurković.

Kamničani so na domačem turnirju še tretjič zmagali, drugič brez izgubljenega niza. Tudi tokrat so bili precej kakovostnejši tekmec, Hrvati, ki so tudi prejšnji tekmi izgubili, niso imeli nobenih možnosti. Domačemu trenerju Matiji Plešku ni bilo treba igrati z najmočnejšo postavo, priložnost so dobili tudi tisti, ki sicer igrajo manj.

Slovenski podprvaki so že v prvem nizu pokazali svoje močno orožje, blok. Z njim so dosegli sedem točk, z zanesljivim napadom pa so ohranjali prednost, ki so si jo priigrali pri izidu 5:5. Podoben potek je imel drugi niz, po izenačenem začetku so domači ušli na 14:9, na koncu niza je bila prednost šest točk. Tudi v tretjem nizu so bili domačini tisti, ki so prvi prišli do nekaj večje prednosti, tako da so se Kaštelani morali sprijazniti s porazom.

"Moja želja je bila, da čim več priložnosti dobijo igralci, ki so do zdaj manj igrali. To se je tudi zgodilo. V prvem nizu smo naredili morda nekoliko preveč nerezonskih servisov, lahko bi bil kakšen avt manj. Drugače pa sem z igro zadovoljen, nasprotnik je bil na papirju lažji, vendar so takšne tekme včasih najtežje. Kaštelani so dobro vodena ekipa, ki tudi zna igrati odbojko, če ji to dovoliš," je dejal domači trener Pleško.