7°C / 12°C
7°C / 14°C
8°C / 12°C

Kotnikova in Lovšinova v Dohi do 19. mesta

Slovenski odbojkarici na mivki Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin sta končali nastope na turnirju svetovne serije Beach Pro Tour Challenge v Dohi, na katerem sta si zagotovili prvo uvrstitev med najboljše ekipe v letošnji sezoni in osvojili 19. mesto.

Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin sta tekmovanje v prenovljeni svetovni seriji začeli uspešno. V Dohi, ki je prizorišče turnirja druge kakovostne ravni in na katerem nastopajo nekatere najboljše ekipe s svetovne lestvice, sta si z dobro igro v kvalifikacijah že v prvem letošnjem poizkusu zagotovili uvrstitev na glavni del turnirja.

Kotnikova in Lovšinova sta bili namreč v 1. krogu kvalifikacij z 21:11 in 21:14 boljši od Kanadčank Devon May in Myriam Robitaille, v 2. krogu pa sta z 21:18, 18:21 in 21:19 slavili nad Nizozemkama Emi van Driel in Pleun Ypma.

Na prvi tekmi glavnega dela sta se Slovenki dobro upirali drugima nosilkama tekmovanja, Brazilkama Carolini Solberg Salgado in Barbari Seixas de Freitas, ki sta bili prepričljivejši z 21:16 in 21:15.

V nadaljevanju sta se slovenski predstavnici v okviru skupine B pomerili še z Barboro Hermannovo in Marie-Saro Stochlovo ter po izenačenem obračunu klonili z 18:21 in 21:23. Češki odbojkarici na mivki sta se tako uvrstili v izločilne boje, slovenski dekleti pa sta turnir zaključili na 19. mestu.