12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Nizozemske odbojkarice do brona na EP

Ženska odbojkarska reprezentanca Nizozemske je na evropskem prvenstvu osvojila bronasto kolajno. V malem finalu je s 3:0 (23, 26, 20) ugnala Italijo. Za Nizozemsko je to sedma kolajna na evropskih prvenstev, druga bronasta. Ob enem zlatem ima še štiri bronaste. Italija ostaja pri osmih medaljah.

Najučinkovitejša v nizozemski vrsti, ki je bila boljša v vseh odbojkarskih elementih, najbolj pa v bloku in napadu, je bila s 17 točkami Nika Daalderop.
Točko več je na drugi strani dosegla Elena Pietrini. Paolo Egonu, najboljša italijanska odbojkarica, je v igro vstopala le občasno, posledica tega so bile le tri njene točke.

V finalu se bosta merili Srbija in Turčija.