12°C / 19°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Od Evrope se poslavljajo tudi odbojkarji Panvite Pomgrad

Odbojkarji Panvite Pomgrad so na povratni tekmi kvalifikacij pokala evropskega izziva v gosteh izgubili proti finski ekipi Tiikerit Kokkola z 1:3 (-16, 20, -17, -21) in izpadli iz tekmovanja. Prva tekma v Murski soboti se je končala z zmago Prekmurcev s 3:2.

* Dvorana Hollihaan Liikuntahalli, gledalcev 650, sodnika: Varblane (Estonija), Gargasas (Litva).
* Tiikerit Kokkola: Mäkiluoma, Thiessen 13 (2 bloka), Väänänen, Storgard, Försti 6 (3 bloki), Mäkinen 14 (3 asi, 2 bloka), Lahti 8 (1 as), Tupeli, Lepälä 15 (1 as, 2 bloka), Rekomaa 6 (3 bloki), Saviaro.
* Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 8, Avšič, Drvarič 3 (1 as, 1 blok), Vrabl, Suhadolnik, Rojnik 18 (1 blok), Kovačič 3, Legen, Milovanović 10, Bedrač 8 (2 bloka), Fužir 5, Novak.

Slovenska kluba v pokalu evropskega izziva sta se od tekmovanja poslovila že po prvi oviri. Potem ko so v sredo izpadli Mariborčani, se je danes isto zgodilo tudi Sobočanom, ki so imeli pred povratno tekmo nekoliko boljše izhodišče, a ga niso izkoristili. V njihovi igri je bilo preveč nihanj, svoje pa je dodal tudi tekmec, ki se je predstavil kot solidna ekipa. Za Sobočane je bil to po treh zmagah v domačem prvenstvu in zmagi na prvi tekmi prvi uradni poraz v sezoni.

Da se za Prekmurce ne bo dobro končalo, je napovedal prvi niz. Varovanci Dejana Fujsa so sicer prevzeli pobudo, povedli za dve točki, tako prednost so držali do izida 5:7, nato pa je bila na igrišču le finska ekipa. Blestela je s servisi in blokom, do konca pa tekmecem dopustila le 15 točk.

Toda drugi niz je v tabor Prekmurcev vrnil optimizem. Z zanesljivo igro v napadu so ves čas vodili, niz brez posebnih težav dobili s 25:20. Toda že začetek tretjega niza je tehtnico obrnil na finsko stran, domača ekipa je bila precej boljša, stvari pa se dosti niso spremenile niti v četrtem, v katerem so Slovenci že zaostajali za sedem točk (15:22), a se v končnici po dobrih servisih Urbana Drvariča približali le na dve, toda napaka Drvariča pri servisu in finski blok sta dokončno razblinila vsa upanja Sobočanov.