8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Še druga zmaga za ACH Volley

Slovenski odbojkarski prvaki, igralci ACH Volleyja, so dobili tudi svojo drugo tekmo prvega turnirja srednjeevropske lige. V Zwettlu so s 3:0 (21, 21, 19) premagali novinca v ligi, slovaški Rieker Komarno.

* Športna dvorana Zwettl, gledalcev 25, sodnika: Hladišova, Rychlik (oba Slovaška).
* ACH Volley: Mejal, Šket, Mašulović, Todorović, Bošnjak 2, Koncilja 10 (2 asa, 3 bloke), Šestan 7 (1 as), Kovačič, Gjorgiev 14 (1 as), Videčnik 7 (1 blok), Kök 5 (1 as), Šen 9 (1 blok).
* Rieker Komarno: Krajčo, Kohut (1 as, 2 bloka), Hanušek, Pati-Nagy, Kasperkevič 2 (1 as, 1 blok), Szarek 11 (4 bloke), Mačuha, Turčani, Gergely 12 (1 as), Forro 3 (2 bloka), Santa 7 (1 as).

Ljubljančani so brez posebnih težav prišli do druge zmage na turnirje. Čeprav so slovaški novinci v ligi izkazali za solidno ekipo z dobrim blokom, proti slovenskim prvakom niso imeli nikakršnih možnosti. Varovanci Radovana Gačiča so s servisi povzročali kar nekaj težav njihovemu sprejemu, razlika pa je bila tudi v realizaciji napadov.

V prvem nizu so se Slovaki tekmecem do sredine niza odlično upirali, dolgo časa so tudi vodili. Po njihovem vodstvu s 16:14 pa so po zaslugi dobre obrambe in bloka Matica Videčnika zmaji dosegli štiri točke prednosti, tekmec je še izenačil 19:19, v končnici pa so bili favoriti precej bolj zbrani, niz je z asom končal Filip Šestan.

Podoben prvemu je bil drugi niz, do izida 21:20 je bilo še vse odprto. Da pa ni prišlo do presenečenja je po izidu 23:21 poskrbel Daniel Koncilja, ki je najprej v statistiko vpisal blok, nato pa še as.

Še najlažje so Slovenci dobili tretji niz, že sredi njega so s štirimi zaporednimi točkami, tri je prispeval Koncilja vodili 17:11, niz pa mirno pripeljali do konca. Ob Koncilji sta se izkazala še korektor Nikola Gjorgiev, ki je bil s 14 točkami najučinkovitejši igralec tekme, in še Klemen Šen, mladenič je odlično držal sprejem, k zmagi pa dodal devet točk.