11°C / 20°C
6°C / 16°C
4°C / 16°C
6°C / 18°C

Celje in Olimpija remizirala, Maribor pa do sedme zaporedne zmage v EON NextGen ligi

V 7. kolu EON NextGen lige je Maribor zabeležil že svojo sedmo zaporedno zmago v prvenstvu in ima na vrhu lestvice 5 točk prednosti pred Bravom, ki je zabeležil svojo drugo zaporedno zmago. Celje in Olimpija sta se na derbiju kola razšla z izenačenim rezultatom, Mura pa je v izdihljajih tekme proti Fužinarju uspela osvojiti vse tri točke.

Rudar iz Velenja je na prvem srečanju 7. kola gostoval pri Domžalah. Domačini so z goloma Hrvatina in Tadiča premagali velenjčane z 2:0.

Derbi 7. kola je bil odigran na Stadionu Olimp Celje, kjer je A2S Celje pričakalo Olimpijo iz Ljubljane. Domačini so povedli v 23. minuti z golom Kahvedžića z enajstmetrovke, rezultat pa je 10 minut pred koncem srečanja izenačil Svit Hočevar, kar je pomenilo da si bosta ekipi delili točke. Celjani so sedaj na tretjem mestu z 14 točkami, Olimpija pa je peta, z 12.

Mura je po uvodnih dveh porazih v prvenstvu dvignila formo, in nato na ostalih štirih tekmah pred tokratnim obračunom zbrala kar 10 točk. Dobro formo so na domačem terenu želeli ohraniti proti Fužinarju. Začeli so odlično, saj je Nal Lan Koren zadel za vodstvo že v 10. minuti, a je dobrih 10 minut kasneje izenačil Gal Naveršnik. V drugem polčasu je Mura z novim golom Korena, ki je v letošnjem prvenstvu že dosegel 6 zadetkov, zopet bila v vodstvu, a je za novo izenačenje z enajstmetrovke poskrbel Damjan Vukolić. Domači navijači so nedvomno bili navdušeni v 89. minuti tekme, ko je za 3:2 zadel Alin Kumer Čelik in črno-belim priskrbel zelo pomembne tri točke.

Mariborčani so pred tokratnim srečanjem imeli šest zmag na šestih uvodnih tekmah. Zanimivo je dejstvo, da so na teh šestih tekmah kar štirikrat zmagali z 1:0. Tokrat so na domačem terenu gostili Gorico, ki se nahaja na samem dnu lestvice. Taj Rožič Šuligoj je z edinim zadetkom na srečanju, katerega je dosegel v 40. minuti, priskrbel svoji ekipi popoln izkupiček.

Bravo je nedvomno največje presenečenje uvodnega dela prvenstva, saj pred tokratnim srečanjem na šestih uvodnih tekmah zabeležil le en poraz. Tudi proti Aluminiju so nogometaši Brava prikazali odlični nogomet, saj je z goloma Vida Hojča v 9. in 37. minuti uspelo osvojiti nove tri točke, in so trenutno na odličnem drugem mestu.

Krka in Radomlje sta se razšla z neodločenim izidom, Ilirija Extra-Lux je v gosteh z 1:3 premagala Interblock, Koper pa je na domačem terenu z goloma Aldina Delimehića in Ilana Bache z 2:0 premagal Brinje Grosuplje.