Oblačno Humidity: 77%

Maribor in Celje edina s popolnim izkupičkom v EON NextGen ligi

V 4. kolu EON NextGen lige je Maribor v gosteh premagal Fužinar, Celje pa je prav tako v gosteh premagalo Radomlje, kar pomeni, da sta to edini ekipi lige, ki se lahko pohvalita s popolnim izkupičkom na prvih štirih tekmah. Najbližja zasledovalca Bravo in Olimpija sta v tem kolu prav tako zabeležila zmagi, in zaostajata dve točki za vodilno dvojico.

Novinec v EON NextGen ligi Fužinar je na prvem srečanju četrtega kola na Mestnem stadionu Ravne na Koroškem gostil Maribor. Vse je kazalo, da si bosta ekipi razdelili po točko, a je v Neo Mrkonjić v 87. minuti dosegel avtogol, s čimer je Maribor zabeležil četrto zaporedno zmago.

Ekipa Rudar Velenje je gostovala pri ljubljanski Olimpiji. Gostje so srečanje začeli odlično in zadeli že v 5. minuti srečanja, ko je gol dosegel Tarik Abbas. Zmajem je nato nato v 23. in 42. minuti z goloma Svita Hočevarja uspelo preobrniti rezultat in zmagati z 2:1.

Aluminij je v Kidričevem proti Muri povedel v 21. minuti z golom Jake Vidmarja. Domačini so vodstvo držali vse do 71. minuti, ko je Alin Kumer Čelik dosegel zadetek za izenačenje in končnih 1:1.

Na Stadionu Ilirija je 100 gledalcev videlo dobro srečanje s kar petimi zadetki. V goste so prišle Domžale, ki so na prvih treh srečanjih zabeležile dve zmage. Domačini so v 14. minuti z avtogolom Miljana Pantića zaostajali z 0:1, a so uspeli do 34. minute z goloma Videnovića in Škofa preobrniti rezultat. Domžale so v 61. minuti uspele izenačiti, s tem pa se ni strinjal Kukavica, ki je dobrih 10 minut kasneje zadel za končnih 3:2 v korist Ilirije.

Bravo je premagal Gorico s kar 1:5, in s tem potrdil, da je v tej sezoni resni tekmec za najvišja mesta, saj je na prvih štirih srečanjih osvojil 10 točk od možnih 12. Brinje Grosuplje in Krka sta se razšla z neodločenim rezultatom 1:1, Celjani pa so se po zmagi proti Radomljam s 0:3 povzpeli na prvo mesto, in si na vrhu lestvice delijo točke z Mariborom. Na zadnjem srečanju 4. kola je Koper s kar štirimi goli Somtochukwuja Emmanuela Adinnuja in enega Babiča premagal IB 1975 Ljubljano, končni rezultat pa je bil 5:2.