Oblačno Humidity: 60%
18°C
11°C / 21°C

Mladinska slovenska reprezentanca po predčasno končani tekmi proti Katarju do remija

Slovenska mladinska reprezentanca s selektorjem Mišom Brečkom na čelu je z zadetkom iz prostega strela povedla v 35. minuti, ko je vratar Katarja Shababi nerodno posredoval ob strelu Gala Kranjčiča.

Rezultat je ostal nespremenjen vse do 69. minute, ko je z dobrih 20-ih metrov do strela prišel Bassam Adel Eid, in z natančnim nizkim strelom premagal vratarja Jovanovića. Nekaj minut po izenačujočem zadetku se je vreme poslabšalo, v 76. minuti pa je sodnik predčasno končal srečanje zaradi hudega naliva na zelenici. Tako se je srečanje končalo z izidom 1:1.

Selektor Mišo Brečko je po remiju s Katarjem iskreno dejal: ”To ni bila naša najboljša tekma, potrebovali smo 15 minut, da smo začeli sproščeno igrati. Potrebno se bo izboljšati v mnogih elementih. Na koncu se je na žalost zaradi vremena odigralo le 75 minut."

V letošnji različici Nations Cupa sodeluje 8 reprezentanc, ki bodo odigrale skupno 12 tekem. Slovenijo novi obračun čaka že jutri, 7. septembra, ko se bodo v Ljubljani pomerili proti izbrani vrsti Poljske.

Strelci: Kranjčič (35'); Eid (69')
Rumen karton: Jelen (67')
Rdeči kartoni: /
Slovenija U19: Jovanović, Tomšič (od 46' Petrović), Anželj (od 46' Golič), Zabukovnik (od 46' Vrabec), Drobnić (od 46' Obrić), Bajc, Dovžan Karahodžić (od 46' Bendra), Kozjek (od 46' Mlakar), Kranjčič (od 46' Pejičić), Jelen ©, Hrvatin (od 46' Kerin). Selektor: Mišo Brečko.
Katar U19:  Shababi, Eid, Mohammadtaha, Lengliz, Jamshid, Marei, Faraglla, Gamer, Alyahri, Alnizami, Miohamed. Selektor: Felix Angel Sarriugarte.