Oblačno Humidity: 77%

Vijolični upi premagali Muro in utrdili prvo mesto na lestvici

Maribor je v 27. kolu Eon NextGen lige na domačem terenu premagal Muro in utrdil prvo mesto na lestvici. Olimpija je zmagala Krko in preskočila Muro na drugem mestu. Celjani so zabeležili minimalno zmago proti Velenju, Domžale pa je z visokih 0:8 v gosteh premagalo Tabor iz Sežane.

Vodilni Maribor je na uvodnem srečanju 27. kola na Ljudskem vrtu pred 500 gledalci gostil Muro, ki je pred tokratnim srečanjem bila na drugem mestu. Domačini so z goloma Dukarića in Čuka v 14. in 31. minuti tekme vodili z 2:0, končnih 3:0 pa je v 90. minuti tekme dosegel Aljaž Vogrinčič. Vijolični so z zmago utrdili prvo mesto na lestvici.

A2S Celje je gostovalo v Velenju, ko je nasprotnik bil Rudar Velenje. Edini gol na srečanju je že v 2. minuti tekme dosegel kadetski slovenski reprezentant Alban Veselaj, ki je sedaj zabeležil četrti gol v prvenstvu.

Ljubljanska Olimpija je na domačem terenu premagala Krko z minimalnih 1:0, odločilni trenutek na srečanju pa se je zgodil v 25. minuti tekme, ko je Mateo Ačimovič premagal nasprotnega vratarja Dejana Panića. Olimpija je z zmago preskočila Muro, in je sedaj na drugem mestu lestvice.

Brinje Grosuplje je gostovalo v Kidričevem, kjer je nasprotnik bil enajsto uvrščeni Aluminij. Prvi so na srečanju z golom Zalaznika povedli Grosupeljčani, nato pa so se prebudili tudi domačini. Škoflek je zadel v 41. minuti, nato je v 75. minuti gol dodal Rahle, končnih 3:1 pa je s svojim drugim golom postavil Maj Škoflek.

Gorica je v gosteh z 0:1 premagala Radomlje, Koper je z 1:3 priznal premoč Bravu, Ilirija Extra-Lux pa je z enakim rezultatom premagala Nafto.

Zadnje srečanje 27. kola pa sta na stadionu Rajka Štolfa Sežana odigrala domači Tabor iz Sežane in Domžale. Gostje so povedli v 23. minuti z golom Vida Štefanca, do 65. minute pa so skupno dosegli kar 8 zadetkov in Tabor premagali z visokih 0:8.