Oblačno Humidity: 79%
14°C
11°C / 21°C

Vijolični upi zelo blizu osvojitvi EON NextGen lige

Mura je v 27. kolu EON NextGen lige na domačem terenu premagala Koper z 2:1, in preskočila Olimpijo, ki je po porazu proti razigranimi Grosupeljčani padla na tretje mesto. Maribor je z izjemno pomembnim golom Katiča osvojil vse tri točke proti Krki in je dve tekmi pred koncem prvenstva na prvem mestu z petimi točkami prednosti pred Muro.

Uvodno srečanje 28. kola EON NextGen lige sta v Radencih odigrala domača Mura in Koper. Črno-beli so za ohranjanje matematičnih možnosti za osvojitev prvenstva nujno rabili zmago. V 43. minuti je že svoj 19-ti gol v prvenstvu za Muro dosegel najboljši strelec lige Jaka Domjan, dve minuti kasneje pa je vodstvo podvojil njegov soigralec Nal Lan Koren. Gostje so izid znižali v 86. minuti tekme z golom Žigarta, a to ni bilo dovolj, da bi Koprčani osvojili kakšno točko.

Domžalčani so na Športnem parku Domžale pred 100 gledalci pokazali odličen nogomet. Do konca prvega polčasa so proti Iliriji Extra-Lux z goloma Bohinca in Evelonsa vodili že z 2:0. V 70. minuti je svoj drugi gol na srečanju dosegel Emils Evelons, končnih 4:0 pa je v 78. minuti postavil Vid Štefanec, ki je tako dosegel svoj 15. gol v prvenstvu.

Maribor je gostoval v Novem Mestu, kjer se je pomeril proti Krki. Gostje so z izjemno pomembnim golom Katiča v 80. minuti tekme zmagali z minimalnih 0:1.

Celjani so na Štadionu Z' Dežele gostili devetouvrščeno ekipo lige Radomlje. Že v drugi minuti tekme je Ivano Čančar povedel Celjane v vodstvo, končnih 2:0 pa je postavil Hugo Šelih.

Nafta 1903 je doma s 3:0 premagala Rudar Velenje, Aluminij je na gostovanju proti Gorici izgubil z minimalnih 1:0, Bravo Mastercard pa je z goloma Bajca in Hojča bil boljši od Tabora iz Sežane.

Na zadnjem srečanju in derbiju 28. kola pa sta se pomerila petouvrščeno Brinje Grosuplje in pred tokratnim srečanjem drugouvrščena Olimpija Ljubljana. V 41. minuti tekme je nogometaš Olimpije Nik Pirečnik dosegel avtogol, v 65. pa je Aleks Ristić postavil končnih 2:0.
Olimpija je po porazu padla na tretje mesto, saj je Mura premagala Koper in se povzpela na drugo mesto.