Oblačno Humidity: 70%
17°C

Vijolični zabeležili že šesto zaporedno zmago na uvodnih šestih tekmah EON NextGen lige

V 6. kolu EON NextGen lige je Maribor zabeležil svojo šesto zaporedno zmago v prvenstvu in ima na vrhu lestvice 5 točk prednosti pred Celjem, ki je po uvodnih štirih zaporednih zmagah in remiju zabeležilo prvi poraz v letošnji sezoni proti Fužinarju.

Mura je zabeležila zmago proti Iliriji, Olimpija in Domžale sta se razšla z neodločenim rezultatom, Bravo pa je z novo zmago naznanil, da se bo v tej sezoni boril za najvišja mesta.

Rudar iz Velenja je na prvem srečanju 6. kola gostil vodilni Maribor. 80 gledalcev je na gol čakalo vse do 61. minute, ko je Denis Videnović zadel svoj 4. gol v letošnjem prvenstvu. Vijolični so se v Maribor vrnili z vsemi tremi točkami, in imajo sedaj šest zmag na šestih uvodnih tekmah.

Novinec v ligi Fužinar se je na domačem terenu pomeril proti Celjanom, ki so pred tem srečanjem na petih uvodnih tekmah zabeležili 4 zmage in remi. Fužinar je z goloma Vukolića in Sulejmanovića premagal Celje z 2:0, in jim zadal prvi poraz v letošnjem prvenstvu.

Mura je gostovala v Ljubljani, kjer se je na Štadionu Ilirija pomerila proti Iliriji Extra-Lux. Črno-beli so srečanje začeli boljše, saj so z golom Nika Graja povedli v 16. minuti tekme. V drugem polčasu je s svojim četrtim golom v letošnjem prvenstvu vodstvo podvojil Nal Lan Koren, ki je postavil tudi končni rezultat srečanja.

Bravo je nedvomno največje presenečenje letošnjega prvenstva, saj na prvih šestih tekmah še ne pozna poraza. Tokrat so na gostovanju v Kopru po prvem polčasu z goloma Vida Hojča vodili že z 0:2. Kobi Bajc je v 72. minuti povišal vodstvo na 0:3, dobrih 10 minut kasneje pa je Ilan Bacha zadel zmanjšanje vodstva in postavil končnih 1:3 v korist Brava.

Olimpija je na Športnem parku Jama pred 120 gledalci gostila Domžale. Gostje so povedli v 22. minuti z golom Karahodžića, a je izid v 50. minuti izenačil Pramenkovič. Zmaji so 10 minut kasneje tudi uspeli povesti, a je Matej Tadič poskrbel, da si ekipe razdelita točke, saj je zadel za končnih 2:2.

Brinje Grosuplje je v gosteh premagalo Gorico z 1:3, Radomlje je izgubilo proti novincu v ligi Interblock 1975 Ljubljana z rezultatom 0:3, Aluminij pa je na domačem terenu z 2:1 zmagal proti Krki.