Oblačno Humidity: 81%

Kanuist Fuksa naslovu svetovnega prvaka dodal še olimpijskega

Češki kanuist Martin Fuksa je z olimpijskim rekordom 3:43,16 minute postal novi olimpijski prvak v enojcu na 1000-metrski razdalji. Tako je združil olimpijsko in svetovno krono, ki si jo je priveslal lani v Duisburgu. Drugo mesto je v Parizu osvojil Brazilec Isaquias Queiroz (+1,17 sekunde), tretje pa Moldavec Sergej Tarnovši (+1,52 sekunde).

Za 31-letnega Fukso je to prvo olimpijsko odličje, za Tarnovšija po drugo, potem ko je bil tretji že na igrah pred tremi leti. Queiroz si je danes priveslal peto olimpijsko medaljo, tretjo v tej disciplini, v kateri je bil v Riu 2016 drugi, v Tokiu 2021 pa prvi.