Oblačno Humidity: 59%

Po prvi vožnji Hočevarjeva in Terčeljeva že v polfinale

Svetovno prvenstvo v slalomu na divjih vodah v Augsburgu, kjer je Slovenija v ekipnih vožnjah v sredo že osvojila zlato in srebrno kolajno, se danes nadaljuje s kvalifikacijami za posamično tekmo kajakašic in kajakašev. Dekleta so že opravile prvo vožnjo, od treh Slovenk sta si polfinale že priborili Eva Alina Hočevar in Eva Terčelj.

Hočevarjeva je v kvalifikacijah dosegla 14., Terčeljeva pa 17. čas, prva je progo prevozila brez dotika, nekdanja svetovna prvakinja pa je zbrala dve kazenski sekundi, v svoji vožnji pa imela veliko rezerv.

Med najboljših 20, kolikor se jih je po prvi vožnji uvrstilo v polfinale, pa se ni uspelo prebiti Ajdi Novak, z dvema dotikoma je v konkurenci 74 tekmovalk zasedla 37. mesto in bo morala na popravni izpit v popoldansko drugo vožnjo.

Najhitrejša je bila Italijanka Stefanie Horn, Hočevarjeva je za njo zaostala 5,73, Terčeljeva 5,86, Novakova pa 12,75 sekunde.