Oblačno Humidity: 58%

Vaterpolisti v dvoboju s Hrvati na trenutke z zelo visoko ravnjo

Slovenski vaterpolisti so na prijateljski tekmi v Kranju izgubili z reprezentanco Hrvaške z 8:17 (1:4, 4:4, 0:5, 3:4). Na trenutke so varovanci selektorja Krištofa Štromajerja prikazali visok nivo igre.

Predvsem uvod in prvih pet minut dvoboja sta nakazala, da je slovenski vaterpolo v letu 2022, ko se je nepričakovano ponudila priložnost za nastop na evropskem prvenstvu v Splitu, storil velik korak naprej. Izid je kar pet minut izenačen na 1:1, končnica te četrtine pa je pripadla tekmecem. V drugi četrtini je bil izid celo neodločen 4:4.

Hrvati, ki so nastopili brez nekaterih najboljših, zato pa so se drugi še toliko bolj trudili za mesto v reprezentanci, so Slovence nato nadigrali v tretji četrtini in uvodu v zadnjo povišali na 15:5.

Za slovensko vrsto, v kateri sta manjkala Matic Rahne in izkušeni Matej Nastran, je štirikrat zadel Jaša Kadivec, dvakrat Marko Blažić po enkrat pa Jaša Lah in Martin Stele.

"V vsem tistem obdobju, ko so se igralci držali dogovorjene taktike, smo prikazali dober vaterpolo. Videlo pa se je, kaj proti takemu nasprotniku pomeni ena žoga, ko je izid namesto 2:2 nato 1:3. Ne glede na končni izid pa fantom čestitam za borbenost," je po tekmi povedal za STA selektor Štromajer.

Sam meni, da bi ekipa tovrstnih tekem potrebovala še več: "Le tako se lahko nekaj naučimo. Pa tudi fantje so videli, da se da, da znajo igrati, seveda pa v enem tednu ne moremo nadomestiti osmih let, ko reprezentance praktično nismo imeli. Tekmo moramo sicer še natančno analizirati, a v naši igri moramo do evropskega prvenstva tudi veliko popraviti. Časa za to pa imamo še 30 dni," je še dejal slovenski selektor, ki prihodnji teden z ekipo odhaja na Slovaško, kjer bodo na vrsti priprave in nov dvoboj z izkušeno ekipo, ki je stalni udeleženec prvenstev Stare celine.