Oblačno Humidity: 58%

Rok Šmit sedmi v svoji polfinalni skupini na EP v Münchnu

Slovenski kajakaš na mirnih vodah Rok Šmit je na evropskem prvenstvu v Münchnu v svoji polfinalni skupini osvojil sedmo mesto na 200 metrov in se ni prebil v nedeljski finale. V njem so se iz Šmitove skupine danes prebili Nemec Jonas Draeger, Italijan Giacomo Cinti in Španec Ivan Fernandez.

Bohinjec je na petkovi preizkušnji na 500-metrski razdalji osvojil četrto mesto v finalu B.

Danes bo na veliko sceno stopila tudi najbolj vroča slovenska kajakašica Anja Osterman. Po četrtkovi kvalifikacijski zmagi na 500 metrov se je v petek veselila še zmage v predtekmovanju na 200-metrski razdalji in se neposredno uvrstila v finale, ki bo v bavarski prestolnici na sporedu ob 14.20.

Primorka je na nedavnem svetovnem prvenstvu v kanadskem Halifaxu na 200 metrov osvojila odličje srebrnega leska in zaostala le za nosilko petih zlatih odličij - Novozelandko Liso Carrington. V nedeljo jo ob 13.21 čaka še veliki finale na 500 metrov.

V finalu B na 1000 m bo danes ob 12.26 nastopil še kajakaš Jošt Zakrajšek, ki je za las ostal brez finala A. Ob 16.25 ga nato čaka še maratonska preizkušnja na 5000 metrov.