Oblačno Humidity: 59%

Savšek drugi v kvalifikacijah, drugi Slovenci še brez polfinala

Olimpijski prvak iz Tokia Benjamin Savšek je edini slovenski kanuist, ki se je že po prvi vožnji kvalifikacij svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Augsburgu uvrstil v nedeljski polfinale. Ljubljančan, prvi na svetovni kakovostni lestvici, je dosegel drugi čas kvalifikacij, za 1,41 sekunde ga je premagal le Francoz Denis Gargaud Chanut.

Drugemu na svetovni lestvici Luki Božiču je v boju za uvrstitev med najboljših 20 spodrsnilo. Že na začetku je storil napako, dokončno pa ga je pokopala napaka na zadnjih, protitočnih, vratcih. Štiri kazenske sekunde so bile preveč, da bi lahko računal na kaj več kot 27. mesto.

Hitrejši od njega je bil tudi tretji član zmagovite ekipe s sredine tekme Anže Berčič, ki je zasedel 24. mesto, skupaj z Božičem pa bosta imela popoldne še eno priložnost, da si zagotovita nedeljski nastop.

Že pred kanuisti so v kvalifikacijah nastopile kanuistke, Slovenkam se nastop tako kot fantom z izjemo Savška ni posebej posrečil. Nobena izmed treh se po prvi vožnji ni uvrstila v polfinale, vse bodo morale na popoldanski popravni izpit.

Uvrstitvi med najboljših 20 se je še najbolj približala Alja Kozorog, ki je z dvema kazenskima sekundama in zaostankom 13 sekund ter 76 stotink zasedla 26. mesto, Lea Novak je bila 31. (+20,60/6), Eva Alina Hočevar pa 35. (+25,88/2).

Najhitrejša med 54 tekmovalkami je bila Nemka Andrea Herzog.

Druga vožnja, po kateri bo znanih še deset polfinalistk, bo na sporedu ob 14. uri, za njim pa bodo še enkrat nastopili kanuisti.