11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Vse tri slovenske kanuistke na popravni izpit

Prva kvalifikacijska vožnja svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Augsburgu se slovenskim kanuistkam ni najbolj posrečila. Nobena izmed treh se po njej ni uvrstila v polfinale, vse bodo morale na popoldanski popravni izpit.

Uvrstitvi med najboljših 20 se je še najbolj približala Alja Kozorog, ki je z dvema kazenskima sekundama in zaostankom 13 sekund ter 76 stotink zasedla 26. mesto, Lea Novak je bila 31. (+20,60/6), Eva Alina Hočevar pa 35. (+25,88/2).

Najhitrejša med 54 tekmovalkami je bila Nemka Andrea Herzog.

Druga vožnja, po kateri bo znanih še deset polfinalistk, bo na sporedu ob 14. uri, še prej pa se bodo na olimpijski progi v prvi vožnji merili moški, na startu bodo tudi Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič, ki so v sredo postali svetovni prvaki v ekipni konkurenci.