Nekaj oblačnosti Humidity: 90%

Anglija z zmago nad Italijo na EP

Znan je osmi udeleženec evropskega nogometnega prvenstva v Nemčiji 2024. To je Anglija, ki je v ponovitvi finala zadnjega Eura premagala Italijo s 3:1.

Poleg gostiteljice Nemčije so si mesto med 24 najboljšimi ekipami že zagotovile Avstrija, Belgija, Francija, Portugalska, Škotska, Španija in Turčija.

Italijani, ki so po porazu in hkrati zmagi Ukrajine na Malti v zelo nezavidljivem položaju, so povedli že v 15. minuti preko Gianluce Scamacce. Anglija je izenačila z bele točke - natančen izvajalec je bil Harry Kane, zmago sta domačim zagotovila Marcus Rashford (57.) in Kane (77.).

V skupini G je imela Madžarska prvo zaključno žogico za uvrstitev na EP, a je na gostovanju pri odpisani Litvi iztržila zgolj točko (2:2). Za ovratnik ji diha Srbija, ki je v Beogradu premagala Črno goro s 3:1. Aleksandar Mitrović je dosegel dva zadetka.

Velik korak k EP je naredila tudi Slovenija, ki je v Belfastu vpisala nove tri točke in je pred zadnjima dvema krogoma novembra na prvem mestu v skupini H.

Isto število točk kot varovanci selektorja Matjaža Keka ima tudi Danska, ki se je morala nepričakovano potruditi za zmago v San Marinu. Gostitelji so s prvim zadetkom v teh kvalifikacijah izenačili po uri igre, zmago pa je Danski zagotovil Yussuf Poulsen v 70. minuti.

Tretji v skupini je Kazahstan, ki je v Helsinkih premagal Finsko z 2:1 in ima štiri točke manj od Slovenije in Danske.

Za Finsko je zadel Robert Taylor v 28. minuti, junak zmage gostov pa je bil Baktior Zajnudinov, ki je v 77. minuti minuti najprej izenačil rezultat, v 90. pa zadel za vse tri točke.