Oblačno Humidity: 84%

Mladinci remizirali z Belgijo

Slovenska mladinska reprezentanca je odigrala prvo srečanje kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo v kategoriji do 19 let. V skupini M se za prvo mesto, poleg Slovenije in Belgije, borita še Albanija in Irska.

Srečanje je bolje začela Slovenija, prvo priložnost za zadetek je v 8. minuti zapravil Trdan. Sledila je 34. minuta in nova priložnost za vodstvo, tokrat je z natančnim strelom poskušal Hribar, a se je vratar Belgije izkazal z odlično obrambo. Slovenija je skozi celotni prvi polčas imela lepše priložnosti od Belgije, toda nikakor ni uspela zatresti mreže nasprotnikov. Varovanci Žlogarja so tudi v drugem polčasu igrali napadalen nogomet in nenehno prihajali do priložnosti. Prvi zadetek je le prišel v 50. minuti srečanja, Čuber Potočnik je iz enajstmetrovke zadel za vodstvo Slovenije. V 66. minuti tekme je za izenačenje Belgije, avtogol dosegel reprezentant Slovenije Arjan Malić. To je bil tudi končni rezultat uvodnega srečanja kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo.

“Za nami je težka tekma, ki smo jo po mojem mnenju odigrali dobro. Belgija je bila od nas boljša v posesti žoge, a smo uspeli nevtralizirati njihovo individualno kvaliteto in hitrost. Imeli smo lepše priložnosti za zadetek, čeprav bi lahko tudi Belgija pri izidu 1:1 dosegla zadetek za vodstvo. Na koncu lahko rečem, da je rezultat zaslužen. Fantom čestitam za borbenost in pristop. Prikazali so, da so lahko enakovredni močnejšim nasprotnikom, naša skupina pa je izredno težka in izenačena. Čakata nas še dve srečanji in današnji rezultat bo zagotovo dobra popotnica za sobotno tekmo z Irsko. Čaka naš še dolga pot, “je po uvodni tekmi dejal selektor Anton Žlogar za spletno stran krovne slovenske nogometne organizacije.

Slovensko mladinsko reprezentanco v soboto čaka obračun proti reprezentanci Irske, ki je trenutno na prvem mestu skupine M, po zmagi nad Albanijo z rezultatom 3:1. Slovenija in Belgija si delita drugo mesto, in imata vsaka po točko.