Oblačno Humidity: 61%
19°C

Portugalci in Danci do druge zmage v ligi narodov, nov gol Ronalda

Portugalska in Danska sta v drugem krogu najmočnejše skupine lige narodov zabeležili še drugo zmago. Portugalci so v podskupini A1 z 2:1 doma premagali Škotsko, Danci pa so bili v podskupini A4 z 2:0 boljši od Srbije.

Portugalci so pred tremi dnevi na domačem igrišču z 2:1 ugnali Hrvate, zdaj pa so gostili še Škote in zmagali z istim izidom. A še z več težavami, saj so gosti prek Scotta McTominaya že v sedmi minuti povedli, vodili pa do 54. minute, ko je izenačil Bruno Fernandes. Škotska se je nato uspešno branila vse do zadnjih minut, veselje za osvojeno točko pa jim je v 88. minuti preprečil Cristiano Ronaldo, ki se je med strelce vpisal na drugi tekmi zapovrstjo.

Ronaldo pa ni bil edini veteran, ki je svoji reprezentanci zagotovil zmago. To je uspelo tudi njegovemu nekdanjemu soigralcu pri madridskem Realu Luki Modriću, ki je bil strelec edinega zadetka na tekmi med Hrvaško in Poljsko.

Danci so po Švicarjih ugnali še Srbe, ki ostajajo pri eni točki, osvojeni proti Špancem. Ti pa so bili tokrat bolj razpoloženi kot v Beogradu, s 4:1 so zmagali v Švici. Že po 13 minutah so z goloma Joseluja in Fabiana Ruiza vodili z 2:0, nato so ostali z igralcem manj na igrišču, sodnik je namreč izključil Robina Le Normanda. Domači so do polčasa izid znižali, a v drugem delu kljub številčni prednosti dobili še dva gola, Ruiz je bil uspešen še enkrat, končni izid pa je postavil Ferran Torres.

V drugi kakovostni skupini, v kateri je tudi Slovenija danes tekem ni bilo, v tretji pa sta drugi zmagi zabeležili Švedska in Slovaška. Švedska je s 3:0 ugnala Estonijo, dva gola je prispeval Viktor Gyökeres, enega pa Alexander Isak, Slovaška pa je bila z 2:0 boljša od Azerbajdžana.

V četrti skupini je Belorusija z 1:0 zmagala v Luksemburgu, Gibraltar in Lihtenštajn pa sta se razšla z izidom 2:2.