5°C / 15°C
7°C / 18°C
8°C / 20°C

Celje Pivovarna Laško - Krka 31:27

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 14. krogu lige NLB premagali Krko z 31:27 (17:10).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 200, sodnika: Igor in Dejan Ivančič.
* Celje Pivovarna Laško: Belkaied, Gaberšek, Strmljan 5, Knez, Mazej 3, Cokan 1 (1), Marguč 4 (2), Antonijević, Ivanković 2, Janc 5, Muhović, Žabić 1, Mlakar 3, Vlah 5, Martinović 1, Suholežnik 1.
* Krka: Rauh (1 obramba), Brajer, Blaževič (14 obramb), Bradeško 4, Avsec, Majstorović 2 (1), Grojzdek, Škrinjar, Knavs 6 (5), Vukić 4, Stanojević 4, Rašo 1, Lončar 2, Nosan, Kukman 4, Matko.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), Krka 8 (6).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 18, Krka minut 16.
* Rdeči kartoni: Skoko (26.), Grojzdek (45.), Vlah (57.), Stanojević (57.).

Celjani so na svoji prvi ligaški tekmi po poldrugem mesecu dolgem premoru zaradi nedavnega svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem osvojili obe točki in znova zavzeli prvo mesto na razpredelnici, za zmago nad srčnimi Novomeščani pa so se morali pošteno potruditi.

Tekma je bila zelo živčna, sodnika Igor in Dejan Ivančič sta pokazala kar štiri rdeče kartone, pri domačinih ga je prejel Aleks Vlah, pri gostih pa trener Mirko Skoko, Žan Grojzdek in Veljko Stanojević.

Po prvem polčasu ni kazalo na "dramo" v mestu ob Savinji, saj so gostitelji po vodstvu z 8:7 povsem zagospodarili v dvorani Zlatorog in si tik pred odhodom na veliki odmor po golu Tadeja Mazeja priigrali že osem golov prednosti (17:9).

A izbranci domačega trenerja Alema Toskića so v uvodnih dvajsetih minutah prikazali zelo medlo predstavo, kar so Dolenjci izkoristili in v 48. minuti izenačili na 24:24.

Prelomni trenutki dvoboja so vendarle minili v znamenju domačih rokometašev. V naslednjih štirih minutah so naredili delni izid 4:0 in povedli z 28:24. V sami končnici si kljub stalnemu pritisku gostov in nekaterim vročekrvnim dogodkom niso dovolili novih stresnih trenutkov, so pa izgubili nekaj energije, ki jo bodo potrebovali za četrtkovo tekmo lige prvakov v francoskem Nantesu.

Zasedba iz Celja bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, novomeška pa bo gostila Slovenj Gradec.