5°C / 15°C
7°C / 18°C
8°C / 20°C

Riko Ribnica - Gorenje Velenje 26:28

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 14. krogu lige NLB v gosteh premagali Riko Ribnico z 28:26 (13:12).

* ŠC Ribnica, gledalcev 180, sodnika: Lah in Sok.
* Riko Ribnica: Jelenovič, Meštrić, Klarič, Levstek, Laljek 3 (1), Bogdanović, Mihelič, Gorenc, Žagar 2, Ljevar 3, Grum 6, Miličevič 7 (1), Cimerman, Grebenc 1, Nosan 2, Hrastnik 2.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Tajnik 4, Pipp 2, Pajt 3 (1), Hebar, Drobež, Kovačič, Sokolič 11 (6), Verdinek 3, Šiško, Grmšek 1, Slatinek Jovičič 1, Mlivić, Predović 3, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (2), Gorenje Velenje 8 (7).
* Izključitve: Riko Ribnica 16, Gorenje Velenje 16 minut.

Velenjčani so na osrednji tekmi 14. kroga zmagali v Ribnici in so še naprej tik za petami tekmecev iz Celja in Trebnjega. Prvi imajo tri, drugi pa točko prednosti, a rokometaši iz Šaleške doline imajo v dobrem še zaostalo tekmo 12. kroga, ko bodo 22. februarja v svoji Rdeči dvorani gostili Škofjeločane.

Izbranci domačega trenerja Boruta Mačka so bili večji del prvega polčasa v prednosti. V 18. minuti so po golu Mitje Nosana povedli z 9:6, končnica prve polovice tekme pa je minila v znamenju Velenjčanov.

V 26. minuti so po golu Domna Tajnika izenačili na 11:11, minuto pred odhodom na veliki odmor pa po dveh verižnih zadetkih Kenana Pajta povedli s 13:12.

V drugem polčasu se je nadaljeval odprt boj za vsak košček igrišča, malenkostno bolj preudarni in zbrani pa so bili varovanci gostujočega trenerja Zorana Jovičića.

Ose so v 45. minuti po golu Branka Predovića povedle za tri gole (20:17). Gostitelji v nadaljevanju niso popustili, osem minut pred koncem tekme so gostom povsem zadihali za ovratnik (23:24).

Velenjčani so v sklepnih minutah ohranili mirno kri, na vročem igrišču v Ribnici so tudi osvojili obe točki, kar je bil njihov primaren cilj.

V velenjski ekipi je bil z enajstimi goli najbolj učinkovit Tilen Sokolič, štiri je prispeval Tajnik. Pri Ribničanih je Uroš Miličevič dosegel sedem, Janez Grum pa šest zadetkov.

Ekipa iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru. Velenjska bo sredi tedna gostila mariborski Branik, v soboto pa jo v gosteh čaka še prva tekma osmine finala v evropskem pokalu proti ciprski ekipi Sabbianco Anorthosis Famagusta.